آیدین الفت بر اثر ابتلا به کرونا ؛ دار فانی را وداع گفت

موسیقی فارس-آیدین رایگان از مهندسان و هنرمندان مورد توجه حوزه «صدا» روز پنجشنبه چهاردهم مرداد ماه برای   بیشتر ابتلا به کرونا دار فانی را وداع گفت.

به گزارش موسیقی فارس به نقل از روابط عمومی مجموعه «شهر صدای پارسیان» ، آیدین رایگان از متخصصان و مهندسان با حضور حوزه صدا روز پنجشنبه چهاردهم مرداد ماه بعد از چند روز مبارزه با بیماری کووید 19 در سن چهل و هشت سالگی در بیمارستان رسول اکرم (ص) تهران چشم از جهان فرو بست.

بر اساس اعلام نزدیک و دوستان این هنرمند فقید ، جزییات مراسم خاکسپاری مرحوم آیدین رایگان که با نظر گرفتن معذورات و محدودیت های کرونایی درقطعه هنرمندان بهشت ​​زهرا (س) انجام شد ، از طریق خبرگزاری ها و   رسانه های رسمی کشور اطلاع رسانی شد.

آیدین رایگان سوم تیر ماه سال ۱۳۵۲ به دنیا آمد ، وی طی چند سال اخیر از جمله هنرمندان فعال حوزه صدا در بخشهای موسیقی ، تئاتر و سینما بود که در قالب مدیر یا مشاور پروژه با گروههای مختلف و هنرمندان افزوده شد و اقدام به فروش کرد.

دریافت مدرک کارشناسی ارشد «پژوهش هنر» و دانشجوی مقطع دکترای این رشته در دانشگاه آزاد اسلامی ، مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صدا از کالج « Ex’pression» آمریکا ، کارشناسی مهندسی الکترونیک از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران ، فارغ الالتحصیل دوره صدابرداری و صدا دیجیتال از کالج ITD کانادا ، مؤسس ، مدیریت گروه و مدرس رشته صدابرداری دانشگاه جامع علمی و کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی ، بنیادگذاری و مدیریت مجموعه «شهر صدای پارسیان» ، مدرس رشته صدابرداری و مهندسی صدا در چند مؤسسه آموزشی از جمله موسسه «کارنامه» و مجموعه « فن آآوران اطلاعات تهران (مجتمع فنی تهران) »، مدرس رشته فن آوری ایجاد صدا در دانشگاه آزاد اسلامی (مقطع کارشناسی) ، جستجوی مجموعه و موسیقی آموزشی در حوزه تئاتر و موسیقی و سینما ، عضو هیأت تحریریه مجله« صنعت صدا و تصویر »، کارگردان چند اثر نمایشی ، فعالیت بر طراحی و مهندسی صدای پروژه موسیقایی ، نمایشی و سینمایی و مدیریت پشتیبانی ششمین سالنوای موسیقی ایران ، از جمله فعالیت های علمی ، هنری و پژوهشی زنده یاد آیدین الفت در عرصه مهندسی صدا بود.

مرحوم آیدین الفت که در زمینه آهنگسازی و خوانندگی هم فعالیت داشت ماه جاری بود که تک آهنگ «سیراب شدم» با شعر ، ملودی و خوانندگی خود را در طرف مخاطب قرار داد داد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *