«همنوا با خیام» نوید قزوینه منتشر شد

موسیقی فارس-یکی از آهنگسازان و نوازندگان کشورمان تازه‌ترین آلبوم خود با عنوان «همنوا با خیام» در ژانر موسیقی ردیف دستگاهی ایران را منتشر کرد.

«همنوا با خیام» عنوان تازه‌ترین آلبومی است که به آهنگسازی نوید قزوینه و خوانندگی حسن اسدزاده در ژانر موسیقی ردیف دستگاهی ایران پیش روی شنوندگان قرار گرفته است.

اشعار استفاده شده در این مجموعه از رباعیات خیام بوده و در قالب ۹ قطعه موسیقی باکلام تهیه و تولید شده‌اند. تصانیف هم در دستگاه‌ها و آوازهای دشتی، بیات ترک، افشاری، بیات اصفهان، همایون و راست پنجگاه ساخته شده‌اند. توضیح اینکه این پروژه اولین آلبوم رسمی حسن اسدزاده در مقام خواننده است.

این اثر در ژانر موسیقی کلاسیک ایرانی است و با سازهای تار، تارباس، کمانچه، نی، تنبک و دف ضبط شده است. ضمن اینکه اصغر فلاح، فرود خاموشیان، میلاد موسوی، فردین لاهور پور دیگر عوامل این آلبوم هستند.

نوید قزوینه متولد ۱۳۵۹ شهر صحنه کرمانشاه از جمله هنرمندانی است که تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته آهنگسازی به پایان رسانده است. او علاوه بر آهنگسازی در حوزه نوازندگی تار و سه تار نیز مهارت دارد و تا کنون نزد هنرمندانی چون محمد ذوالنوری، وهاب قزوینه، صفا قزوینه، فرهاد فخرالدینی، علی صمدپور و داریوش طلایی به فراگیری موسیقی مشغول بوده است.

«از بودن»، «سرودن فال»، «مست مست»، «ماه و سنگ»، «سپند سوخته» از جمله آثاری هستند که طی سال‌های گذشته از سوی نوید قزوینه پیش روی مخاطبان قرار گرفته‌اند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *