جهالت انسان ها در «متران پاژ» تصویر می شود

0


موسیقی فارس-اجرای نمایش «متران پاژ» اثر الکساندر وامپیلوف با موضوع تبعات کوچک و بزرگ جهالت در زندگی روزمره انسان ها در خانه نمایش مهرگان تصویر می شود.
به گزارش …. ، حسین حسینی، کارگردان جوان تئاتر در نخستین تجربه کارگردانی حرفه ای خود جهالت انسان ها را در نمایش «متران پاژ» در خانه نمایش مهرگان به تصویر کشده است.
حسین حسینی، کارگردان جوان تئاتر است که به مدت 6 سال، در دوره های مختلف تئاتری را زیر نظر علی اکبر علیزاد، استاد و کارگردان برجسته تئاتر آموزش دیده است.
بازیگری در نمایش «ستوان اینیشمور» در سال 97 در تماشاخانه آژمان و کارگردانی نمایشنامه خوانی «مهمانسرای دو دنیا» در همین تماشاخانه در سال 98 از جمله فعالیت های هنری این کارگردان جوان محسوب می شود.
علی خلیلی، پرنیان کاظمی، محمد غلامی مایانی، محسن مظاهری، زهرا یوسفی و حسین حسینی گروه بازیگران نمایش «متران پاژ» را تشکیل می دهند که همگی بازیگری تئاتر را زیر نظر علی اکبر علیزاد فرا گرفته اند.
سایر عوامل این نمایش نیز عبارتند از: دستیاران کارگردان: امیرمحمد مهران گهر و محبوبه نادعلی پور؛ مدیر صحنه: مهسا رمضانی؛ طراح لباس: عاطفه ربیعی؛ طراح صحنه: زهرا یوسفی؛ طراح گریم: مبینا محمدی؛ مجری گریم: مبینا محمدی و فاطمه حسینی پاک؛ مدیرتولید: محمدحسین خودکار؛ عکاس: محمدرضا حسینی.
«متران پاژ» اثر الکساندر وامپیلوف، نویسنده روسی است که در سال 1967 به رشته تحریر درآمده است. وامپیلوف، متولد سال 1937 است که در دوره حکومت شوروی سابق از او به عنوان چخوف جدید یاد می شد، اما به دلیل آن که در 37 سالگی فوت کرد، صرفا توانست تعداد محدودی نمایشنامه بنویسد و از رسیدن به درجه هنری چخوف باز ماند. «شکار مرغابی»، «خداحافظی در ژوئن»، «والنتینا» و «پسر بزرگ» از دیگر آثار ادبی وامپیلوف محسوب می شود.
نمایش «متران پاژ» یا «قضیه متران پاژ» فضای یک هتل در روستایی در دهه 60 شوروی را به تصویر می کشد که در آن همه افراد به دنبال یافتن هویت واقعی فردی هستند که با عنوان «متران پاژ» معرفی می شود. این مساله موجب جنون صاحب هتل می شود و در فضایی طنزگونه، اما رئال پشت پرده حقایقی از زندگی افراد مختلف هتل رو می شود که می تواند لحظات سرگرم کننده ای را برای مخاطب رقم بزند.
گفتنی است؛ اجرای نمایش «متران پاژ» با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغ شده از سوی مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از 20 مرداد آغاز شده است و تا 12 شهریور، هر شب ساعت 20 در سالن شماره 2 خانه نمایش مهرگان ادامه دارد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید