قطعه ارکسترال«عقل وفهم» با صدای محمد یادگار منتشر شد

موسیقی فارس-قطعه موسیقی «عقل و فهم»به آهنگسازی مهرداد پازوکی و خوانندگی محمد یادگار در ژانر موسیقی ارکسترال از سوی موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی منتشر شد.

به گزارش موسیقی فارس به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی ،مهرداد پازوکی آهنگساز پیشکسوت موسیقی ایرانی در همکاری خود با محمد یادگار خواننده موسیقی ایران جدیدترین اثر خود را با عنوان «عقل و فهم» بر اساس شعری از مولانا منتشر کرد.

در این اثر که  پنجمین قطعه از مجموعه آلبوم این دو هنرمند است توجه به موسیقی ارکسترال مشهود است.

پژمان بلورچی ناشر این اثر درخصوص تولید تک قطعاتی از همکاری پازوکی و یادگار گفت:در سال 1399موسسه نهاله رودکی برآن شد تا با وجود محدودیتهای کرونایی و رخوت در حوزه تولید موسیقی(به دلیل کرونا) و نیز عدم علاقمندی تهیه کنندگان به  تولید یک مجموعه کامل موسیقی در قالب آلبوم ،دست به تولید6 قطعه موسیقی دستگاهی در قالب آنسامبل (سازبندی)ارکستر ملی زند .

وی ادامه داد: آنچه این تصمیم را چالش برانگیز تر میکرد این بود که ما تصمیم داشتیم این تجربه را با معرفی خواننده ای جدید از ژانر موسیقی دستگاهی به جامعه ، پیش ببریم .پس از تفحص برای انتخاب آهنگساز و انجام جلسات  متعدد با آهنگسازان،با قبول آهنگسازی این مجموعه از سوی یکی از اساتید بزرگ موسیقی این مرزو بوم،جناب استاد مهرداد پازوکی ،با نیرویی مضاعف این تجربه را آغاز کردیم.

بلورچی بیان داشت:در مورد انتخاب خواننده این مجموعه نیز پس از معرفی دوستان متعدد در این حوزه،نهایتا با انتخاب خواننده خوش قریحه و خوش صدا جناب آقای محمد یادگار،که سالها در آموزش آواز تجربه کسب کرده اند و مهمتر از همه ،همسویی تفکر ایشان با تفکر و شعار موسسه نهاله رودکی در راستای ثابت قدم بودن در انتخاب مسیر تعیین شده در موسیقی از نگاه هنرمند،این حرکت و خلق اثری ماندگار را شروع کردیم.

مدیر موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی ادامه داد: مسیر تولید و پخش قطعات را پیش رفتیم تا امروز که  مقارن با پخش پنجمین قطعه از شش قطعه این آلبوم موسیقی( با نام عقل و فهم) به آهنگسازی جناب مهرداد پازوکی و خوانندگی آقای محمد یادگار و تهیه کنندگی بنده هستیم.

بلورچی در خاتمه خاطر نشان کرد: پس از پخش ششمین قطعه از این آلبوم شش قطعه ای طی دو هفته آتی ،موسسه نهاله رودکی اقدام به پخش فیزیکی کل البوم فوق نموده و امیدواریم با رفع محدودیتهای کرونایی،هر چه زودتر اجرای این اثر را بر روی صحنه به تماشا بنشینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *