موسیقی فارس-«ایکیگای» با آهنگسازی بهنام خدارحمی رواته بازار موسیقی کشور شد.این آهنگساز آهنگی تنظیم و در آن به نوازندگی ساز آریایی کمانچه کرده است.

بهنام خدارحمی جدیدترین کار خود را با عنوان  «ایکیگای» برگرفته از فرهتگ مشرق زمین در قالب یک قطعه موسیقی بی کلام تولید و منتشر کرد.

تلفیق موسیقی کلاسیک ایرانی و اشاره ای گذرا به موسیقی ژاپنی در حال و هوایی آرامش بخش ساخته و اجرا شده و درواقع بهنام خدارحمی چون دیگر کارهایش این بار با حساسیت بیشتری این دلنوازی را ساخته و اجرا کرده است.

دلنوازی ای که پارسی زبانان و مردمان ژاپن را به هم پیوند می‌دهد و این بار دو فرهنگ و هنر اصیل ایرانی  و ژاپنی به هم پیوند می‌دهد.

برگردان فارسی « ایکیگای» دلیلی برای بودن است. براساس فرهنگ و فلسفه ژاپنی هر فردی در زندگی اش با هر سطح و طرز فکر و مرام نامه ای که دارد به یک ایکیگای نیاز دارد و در زندگی اش یک ایکیگای دارد.

در فرهنگ اوکیناوا هم یک ایکیگای وجود دارد اما این بار این واژه مشرق زمین به خود معنی دیگر می‌گیرد و آن معنی این است       “دلیلی برای برخاستن در صبح«»

برای پویایی و همراهی این دو فرهنگ اصیل و با محتوا این کار می‌تواند آغاز یک تحول و همراهی مستمر میان کشور هایی با هنر و تمدن غنی مخصوصا در عرصه تحسین برانگیز موسیقی باشد.

این اثر هم اکنون در سامانه بیب تونز  قابل دانلود و دسترسی برای تمامی مخاطبان است.

 

.

 

 

درباره ی نویسنده

لی لا رضایی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *