موسیقی فارس-صدای موسیقی اصیل خراسان با حضور نوازندگان پیشکسوت به مدت 4 شب از 27 تا 30 آبان ماه در مجموعه عمارت روبرو شنیده می شود.

به گزارش موسیقی فارس به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری عمارت روبرو، شانزدهمین دوره برنامه “پروژه صدا” به سراغ موسیقی اصیل خراسان رفته و این برنامه با حضور دوتارنوازان و پیشکسوتان مویسقی مقامی و محلی این منطقه به مدت 4 شب برگزار می شود.

در این برنامه نوازندگانی چون ایوب سعیدی، حشمت رهنما، هادی پورعطایی و مجتبی ضابطه حضور دارند.

گفتنی است هادی پور عطایی نوازنده دوتار خراسان در شهرستان تربت جام است. وی فرزند زنده یاد غلامعلی پورعطایی خواننده و نوازنده دوتار خراسان می باشد و از سن 7 سالگی نواختن دوتار را نزد پدر آغاز کرده است.

ایوب سعیدی آموزش دوتار را از شش سالگی در قوچان نزد استاد محمد یگانه آغاز کرده و در نوجوانی افتخار شاگردی استاد حاج قربان سلیمانی را پیدا کرده است. همچنین از سال 80 به گرداوری موسیقی شمال خراسان پرداخته است.

همچنین حشمت رهنما و مجتبی ضابطه از دوتار نوازان خراسان هستند که سالها به دور از هیاهو به موسیقی و پژوهش اهتمام داشته اند.

این برنامه از 27 آبان ماه شروع شده و تا 30 آبان ماه در دو سانس 20 و 22 برگزار می شود و علاقمندان از طریق سایت عمارت روبرو برای خرید بلیت می توانند اقدام کنند.

درباره ی نویسنده

لی لا رضایی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *