سامان احتشامی از ساخت آثار تازه خود خبر داد؛

زیباترین اشعار کلاسیک با موسیقی سامان احتشامی

0

موسیقی فارس-سارا صادقی: سامان احتشامی از ساخت آثار ادبیات کلاسیک ایران و اثر تازه خود با بابک شهرکی خبرداد.
سامان احتشامی درگفت وگو با خبرنگار موسیقی فارس از تازه ترین فعالیت های خود گفت: به زودی میکس آثار ادبیات کلاسیک ایران با دکلمه علی عمرانی و آهنگسازی بنده به اتمام خواهد رسید؛ این اثر از بیان زیبا ترین اشعار حافظ ،مولانا ،سعدی، خاقانی ،صناعی و… تشکیل شده است.

وی افزود: در قدیم وقتی شما رادیو گوش می کردید همیشه خوانند یا دکلمه کننده ای شعری را از یک شاعر مثلا حافظ می خواند و یک آهنگ برای آن انتخاب و نواخته می شد؛ این انتخاب های موسیقی یا صحیح نبود یا چیز جدا گانه از شعر و مطلب شعری بود و فقط صدایی برای پر کردن فضاهای خالی بیان مجری بود؛ این موسیقی که انتخاب می شد شاید موسیقی صحیحی از جانب تهیه کننده نبود .

این آهنگساز خاطر نشان کرد: ما در این اثر برای کلمه به کلمه اشعار و شاید اتفاقاتی که شعرا در قدیم بیان می کردند موسیقی ساخته ایم. در حقیقت بر اساس محتوای شعری از موسیقی استفاده کرده ایم؛ مثلا اگرشاعری از کنار رودخانه ای رد می شد یا در فضای کوزه گری بود، سعی کردیم صدای رودخانه و گل و لای را بسازیم. انشاالله بتوانیم این اثر را برای اخذ مجوز در اواخر پاییز و اوایل زمستان به وزارت ارشاد دهیم.

وی در پایان با اشاره به دومین اثر خود که در حال ساخت است گفت: دومین کار ما قطعاتی برای پیانو و ویولن با آواز همایون کاظمی است که میکس آن تمام شده است،. ویولن را بابک شهرکی و پیانو را بنده نواخته ام. انشالله به زودی برای مجوز اقدام خواهیم کرد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید