عبدالحسین مختاباد در گفت و گو با موسیقی فارس:

فضای آنارشیستی و سیاسی حاکم بر هنر وحشت آور است

0

اجرای موسیقی ملی و محلی در محمود آباد

موسیقی فارس- لی لا رضایی: دکتر عبدالحسین مختاباد درخصوص فعالیت های جدیدش در زمینه موسیقی گفت: متاسفانه با توجه به سرآمدن دوره آلبوم و انتشار آن من نیز مانند دیگران به تولید تک قطعه روی آورده ام و با استفاده از اشعار مرحوم احمدشاملوبه زودی قطعه ای را منتشر می کنم.

وی درخصوص عدم انتشار آلبوم به جای تک قطعه گفت : با پیشرفت تکنولوژی و وجود نرم افزارها و همین طور شبکه های مختلف مجازی ، انتشار کاست جای خود را به سی دی و سپس فلش و … داد و کار به اینجا رسید . عدم انتشار آلبوم پدیده ای ناخوشایند است که به مرور زمان به پیکره هنر موسیقی لطمه وارد خواهد کرد.

مختاباد افزود: متاسفانه اگر سری به مراکز فرهنگی-هنری بزنید هم دیگر آلبوم جدید پیدا نمی کنید. در واقع این به ضرر جامعه موسیقی و مهم تر از همه به ضرر عوامل هنر است. جامعه موسیقی دچار بیماری محض شده است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به خواب خرگوشی فرو رفته است. باندبازی و مافیابازی در عرصه هنر و موسیقی موجب بروز چنین اتفاقات ناخوشایندی شده است و هنرمندان واقعی را خانه نشین و بیکار کرده است. این فضای آنارشیستی باعث شده کسی روحیه کار نداشته باشد. متاسفانه این فضای سیاسی حاکم بر هنر وحشت آور است و معلوم نیست که چه بلایی بر سرمان خواهد آمد!

این خواننده همچنی از برگزاری جدیدترین کنسرت خود در محمود آباد خبر داد و با اعلام این خبر گفت: 12 دی ماه جاری در سالن امیرمهراکسین محمود آباد به همراه گروهی از نوازندگان محلی روی سن می روم.

این خواننده سنتی افزود: این گروه از نوازندگان مازندرانی در همراهی با من به اجرای مجموعه ای از آثار مازندرانی و موسیقی ملی-محلی ایران می پردازند. سرپرستی این گروه را علی ولی زاده به عهده دارد و تهیه کننده آن دکتر ایمان خسروی است.

وی درباره اعضای این گروه گفت: اعضای این کنسرت را علی ولی زاده(سنتور)، مرتضی نیکزاد(عود)، مهرداد فتحی(تار)، علی اکبرزاده0تنبک)، جواد اسدپور(کمانچه)، فاضل میری(نی)، ایمان خسروی (دف) وسیاوش برهانی به عنوان نوازنده میهمان تار تشکیل می دهند.

این کنسرت توسط شرکت فرهنگی-هنری آوای شورانگیز شمال با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محمود آباد و آموزشگاه موسیقی دلشدگان برگزار می شود.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید