همراهی سه سماع‌گر در تازه‌ترین کنسرت «آقای سماع»

سماع گران در اریکه سماع کردند

0

موسیقی فارس-آیدا دهرونی نژاد: گروه موسیقی «آقای سماع» در تازه ترین کنسرت خود که در شب ۲۴ دی ماه و در اریکه ایرانیان برگزار شد، به اجرای قطعاتی از دو آلبوم منتشر شده خود به نام «آقای سماع» و «راز آوری» پرداخت.

کنسرت گروه موسیقی «آقای سماع» به آهنگسازی امیرحسین حسنی‌نیا با همراهی سماع قونیه و به تهیه‌کنندگی امیرمسعود هیدارن برگزار شد.

این گروه در این کنسرت خود در این شب چند قطعه از آثار خود که پیش از این در تور کنسرت های ترکیه برگزار کرده بود را به اجرا در آورد.

از ابتدای کنسرت یک نقاش در گوشه چپ سن ایستاده بود و نقاشی می کرد. یکی از سماع گران با لباس سفید روی سن به سماع پرداخت. در ادامه نیز سماع گران دیگر  به سن اضافه شدند و اجرای زیبایی از خود به نمایش گذاشتند.

در قطعه «مستان»، دف نوازان اجرای قابل توجهی ارايه کردند طوری که حاضران به وجد آمدند و تشویق پیاپی آنها در سالن می پیچید.

بعداز آنتراک در پارت دوم استاد محمد بوستانی نشسته بود گوشه ای از سن و نقاشی می کشید که در همین پارت توسط امیرحسین حسنی‌نیا از وی تشکر شد و گفته شد : قصد به راه انداختن شو نداشتیم و خواستیم حس هنرها را نشان بدهیم.

وی در ادامه از نامگذاری گروه به «آقای سماع» گفت و توضیح داد: آقاى سماع يك تمثيل است و به اين معناست كه بيشتراز كسي كه بتواند حرف بزند، مي شنود . ما توي محل يك آقايي داشتيم كه نه روحانى بود و نه آدم منسب داري ولي امين محل بود و تمام محل به او مي گفتند آقاى محل!

سپس از هاشمی مقدم مدیر اریکه ایرانیان تشکر کرد و همین طور از تهیه کننده گروه امیر مسعود هیدارن، بانوان گروه، صدابردار و نورپرداز که به مولوی خدمت کردند و سماعگران!

دكتر نادر وهاب آقايي ،سهرورد زرشكيان و رامين صفي ياري سماعگران این اجرا بودند که همگی از قشر تحصیل کرده هستند.

روابط عمومي و مدير برنامه این گروه نیز آرزو شفيعي است که در طول اجرا از وی و تلاش هایش قدردانی شد.

آن و من، مست، برکت، باوی، رازآوری، بلندی های بادگیر، ماندن در اولین روز، نوازش، مستان، کوانتوم، کماکان، پایان من، یکبارگی و … عنوان قطعات اجرایی توسط این گروه هستند.

در این کنسرت امیرحسین حسنی‌نیا (خواننده، آهنگساز و نوازنده بربط)،وحید قاسمی و محمدرضا اسلامی (پرکاشن)، بهنوش کاظمی‌زاده (کمانچه)، سینا مشفقی (سه‌تار)، محمدامیر ارجمند (پیانو)، محمدحسین حسینی (سازهای بادی) و فرناز خاکی (همخوان) به روی صحنه سالن اریکه ایرانیان آمدند.

آلبوم «رازآوری» بهمن ماه امسال با ۸ قطعه به تهیه‌کنندگی امیرمسعود هیدارن منتشر خواهد شد. این آلبوم یک آلبوم تلفیقی است که در آن ضمن اجرای موسیقی سنتی، از موسیقی جز نیز استفاده شده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید