محمد الهیاری؛

هنرمندان انصرافی به جشنواره موسیقی فجر بازمی‌گردند

0

موسیقی فارس: محمد الهیاری در گفتگویی که با خبرگزاری ایلنا داشته از بازگشت افراد و گروه‌های انصرافی سی‌و‌پنجمین جشنواره موسیقی فجر به این فستیوال خبر داده است.

الهیاری در ارتباط با انصراف برخی موزیسین ها از حضور در جشنواره موسیقی فجر به ایلنا گفت: پس از سانحه ناگوار هواپیمای مسافربری و جان باختن تعدادی از هموطنان عزیزمان که جامعه را سوگوار کرد، برخی گروه‌ها و هنرمندان از حضور در سی‌و‌پنجمین جشنواره موسیقی فجر اعلام انصراف کردند. البته اکثر هنرمندانی که اعلام انصراف کردند در فهرست و جدول جشنواره نبودند. اما تعدادی از  گروه‌ها و هنرمندانی نیز در فهرست اجراهای جشنواره حضور داشتند و اعلام انصراف کردند.
وی افزود: دفتر موسیقی  از این  هنرمندان مانند یکی از نوازندگان خوشنام  تار و برخی دیگر عزیزان هنرمند، برای گفتگو دعوت کرد. در این جلسات پیشنهاد شد برای اعتلای موسیقی و نیز نقشی که موسیقی در التیام آلام جامعه و مردم دارد در جشنواره حضور داشته باشند و این گروه‌ها و هنرمندان هم در نهایت پذیرفتند که در جشنواره اجرا کنند و به این طریق دین خود را به مردم عزیز کشورمان ایفا نمایند.
الهیاری در ادامه گفت: در این جلسات همچنین تصمیمات خوبی با هم‌فکری هنرمندان عزیز برای مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان و نیز گرامی‌داشت یاد و خاطره هموطنان جانباخته هواپیما، اخذ شد.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در پایان این گفتگو تصریح کرد: فرایند انتخاب گروه‌های موسیقی در سی‌و‌پنجمین جشنواره موسیقی فجر در آذرماه سال جاری و قبل از رخدادهای دی‌ماه نهایی شده بود، فهرست هنرمندان و گروه‌های این دوره جشنواره مشخص و نهایی شده، قرارداد هنرمندان نیز منعقد شده بود و هنرمندان عزیز به تعهد خود وفادار ماندند.

گفتنی است پس از وقوع سانحه دلخراش هوایی اخیر که برای هواپیمای اوکراینی اتفاق افتاد، برخی هنرمندان در حوزه های مختلف اجراهایشان را در آن روزها لغو کردند و برخی دیگر نیز از حضور در جشنواره فجر (فیلم، تئاتر، موسیقی و تجسمی) اعلام انصراف نمودند.

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید