علی رهبری به ارکستر سمفونیک استانبول بازگشت

0

موسیقی فارس-علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر، خرداد ماه امسال همکاری مجدد خود را با ارکستر سمفونیک دولتی استانبول از سر می‌گیرد.
به گزارش موسیقی فارس، او بعد از یک توقف هفت ساله، از تاریخ ۴ خرداد ماه، با رهبری کنسرت ویژه ارکستر سمفونیک دولتی استانبول، همکاری خود را با این ارکستر از سر می‌گیرد. در این کنسرت آثاری از جکینو روسینی، ژُرژ بیزه، گایتانو دونیزتی، کامیل سن سان و موریس راول اجرا می‌شود.
علی رهبری مدیر هنری سابق ارکسترهای سمفونیک شهرهای بروکسل، پراگ، زاگرب، مالاگا وتهران، پیش از این بین سال‌های ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۹، حدود ۱۴ سال به عنوان رهبر دائم میهمان ارکستر سمفونیک استانبول، رهبری و مسؤلیت اجرای حدود ۲۰ کنسرت در سال را بر عهده داشته است.
در سال ۱۳۸۹ علی رهبری بنا بر تقاضای بنیاد هنری و فرهنگی شهر آنتالیا جهت ارتقای سطح هنری ارکستر سمفونیک دولتی نوبنیاد آنتالیا به عنوان رهبر دائم مهمان عازم این شهر و مسئولیت هدایت این ارکستر را عهده‌دار شد. کشور ترکیه دارای ۲۲ ارکستر سمفونیک دولتی است که قدیمی‌ترین آن‌ها ارکسترهای استانبول، آنکارا و ازمیر هستند که علی رهبری در این شهرها نیز رهبری کرده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید