بعداز سالها دوری از عرصه؛

علیرضا عصار دوباره روی سن آمد

0

موسیقی فارس-سارا یغموری: علیرضا عصار که مدتها بود از عرصه موسیقی دوری گزیده بود، بالاخره طلسم چندساله خود را شکست و پا به سن گذاشت.
این پیشکسوت موسیقی که آوازه کنسرت های پر عواملش شهره بود، این بار از تاریخ یازدهم به مدت چهار شب روی صحنه سالن میلاد نمایشگاه تهران رفت تا با انتشار آخرین آلبوم خود در هفته های اخیر، باری دیگر خود را با مخاطبانش محک بزند.
در ابتدای این کنسرت وی با اشاره به اتفاقات اخیر کشور به حضار گفت: «نظر شخصی من این است که حق با مردم است. نمی‌خواهم کلیشه‌ای و شعاری حرف بزنم اما واقعا حق با مردم است و مسئولان در هر پست و مقامی که هستند باید دقت کنند که این مردم شایستگی‌شان بیشتر از این حرف‌هاست که بخواهند با این همه سختی در کشوری زندگی کنند که ثروت بسیار دارد.»
سپس به اجرای قطعات محبوب خود یعنی «ای عاشقان» و «عشق الهی» پرداخت که با استقبال گرم و پرشور مخاطبان مواجه شد. در ادامه به اجرای قطعه ای در همراهی با کودکان پرداخت. این قطعه به آتشنشانان حدثه پلاسکو تقدیم شد و به گفته این خواننده، ساخت آن در همان روزها انجام شده بود، منتهی فرصتی برای پخش و اراِه آن نیافته بود تا اینکه امشب موفق به اجرا و پخش آن شد.
«محتسب» عنوان قطعه بعدی این اجرا بود که برای اجرای آن ترگل خلیفی به عنوان نوازنده تار به جمه نوازندگان ارکستر اضافه شد.
ادامه کنسرت با اجرای «بت ها» و نوازندگی پیانو توسط عصار بود .
در این کنسرت در اقدامی غیرمنتظره یکی از میهمانان روی سن حاضر شد و او کسی نبود جز مهران مدیری که حضور روی سن باعث به وجد آمدن حضار شد. این بازیگر محبوب مردم درباره عصار و بازگشتش به عرصه موسیقی صحبت کرد و گفت: عصار پس از 6 سال با عظمت به عرصه بازگشت. علیرضا دوست عزیز و دوست‌داشتنی من است؛ من شخصا شاهد بودم که او این چند سال درخانه نشست و فکر کرد.اصلا فکر نمی‌کردم بشود با این عظمت و درخشش برگشت. فقط برخی هنرمندان می‌توانند تا این اندازه قدرتمند برگردند. این موضوع باعث افتخار ماست و امیدوارم او هرروز درخشان‌تر شود.»
«جز عشق نمی‌خواهم»، یکی دیگر از قطعات این کنسرت بود که از آلبوم جدید وی انتخاب شده بود. در این میان قطعه معروف و ساختار شکن«خیال نکن نباشی» جو پرشوری برای مخاطبان فراهم کرد و توانست وی را با همان چهره محبوب و دوست داشتنی سالها قبل جلوه دهد.
رهبری ارکستر این کنسرت را پویا نیکپور به عهده داشت و نوازندگانی همچون همایون نصیری، آرش پژندمقدم، دارا دارایی ، گروه کر نامیرا به رهبری فرهاد هراتی و … در کنار این ارکستر هنرنمایی کردند.
این کنسرت به توسط موسسه «آوای هنر» و تهیه کنندگی «محمد جلیل‌پور» در چهار شب در تهران برگزار شد و قرار است در 11 بهمن ماه نیز در اصفهان برگزار شود.
در ادامه گزارش تصویری موسیقی فارس از این کنسرت را ببینید:

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید