مرگ خواننده‌ای که با آهنگ‌ ریحانا به شهرت رسید

0

موسیقی فارس- خواننده ای که با بازخوانی آهنگ بومی ریحانا به شهرت رسیده بود از دنیا رفت.

به گزارش موسیقی فارس، کلی فریزر که برای بازخوانی یکی از ترانه‌های ریحانا به زبان بومیان کانادا و تلاش برای زنده نگه داشتن فرهنگ اینوئیت‌ها شهرت داشت، در ۲۶ سالگی از دنیا رفت.

وی از خوانندگان و آهنگسازان موسیقی پاپ کانادا به شمار می رفت و با خواندن ترانه «الماس‌ها» از ریحانا به شهرت رسید.

تور سیمونسن، دوست و تهیه‌کننده آثار فریزراعلام کرد خبر مرگ این خواننده جوان را یک روز پس از کریسمس از خانواده او شنیده و البته هنوز زمان دقیق و علت مرگ آشکار نشده است.

به گزارش موسیقی فارس به نقل از ای‌پی، فریزر در منطقه سانیکیلواک در نوناووت کانادا بزرگ شد و تا پیش از مرگ در وینی‌پگ، مانیتوبا زندگی می‌کرد. او آلبوم اول خود «ایسوما» را در ۲۰۱۴ به بازار فرستاد . دومین آلبوم وی «سدنا» نام دارد که درسال ۲۰۱۷ منتشر و نامزد دریافت جایزه بهترین آلبوم بومی سال در مراسم اهدای جوایز جونو به بهترین‌های موسیقی کانادا شد.

این خواننده فقید دو سال پیش همزمان با انتشار آلبوم «سدنا» بیانیه‌ای علیه استعمار منتشر کرد که در بخشی از آن آمده بود: به شدت مشتاقم برای بهبود شرایط زندگی مردم اینوئیت بکوشم، به جوان‌ترها کمک کنم تاریخ خود را بشناسند و تلاش کنم حال آنها که از زخم‌های استعمار در رنج هستند بهتر شود.

فریزر سرگرم کار روی سومین آلبوم خود با نام «استعمارزدایی» بود که با مرگ ناگهانی و مرموز او، سرنوشت این آلبوم هم نامشخص است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید