نوازنده‌ی شناخته شده‌ی ویولون با ارکستر باکو می‌نوازد

امین غفاری: امیدوارم موسیقی بی‌کلام بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد

0

موسیقی فارسارکستر فیلارمونیک باکو به رهبری «وحید علیپور» و همراهی «امین غفاری» -نوازنده ویولن- سه شنبه ۲۳ مرداد ماه کنسرتی را با اجرای قطعات کلاسیک، آذری و موسیقی فیلم برگزار می‌کند. در این کنسرت آثاری از سارازات (زیگونروایزن) سنت سانس (روندو کاپریچیو) کرایسلر، امیرف، مونتی اجرا می‌شود.

غفاری درباره همکاری خود با ارکستر فیلارمونیک باکو می‌گوید: «ارکستر فلارمونیک باکو اردیبهشت سال ۹۴ به سرپرستی و رهبری وحید علی پور تشکیل شد و از همان ابتدا با کنسرت‌هایی در سالن آکادمی موسیقی باکو کار خود را آغاز کرد. این ارکستر از ۳۶ نوازنده تشکیل شده که ترکیب‌بندی آنها برای این کنسرت به صورت زهی و بادی برنجی و چوبی و کوبه‌ای خواهد بود. اعضای گروه از نوازنده‌های جوان آذربایجان هستند که کنسرت‌های زیادی در قالب سولیست ارایه داده‌اند و مقام‌های مختلف در فستیوال‌های جهانی کسب کرده‌اند.»

او همچنین ادامه می‌دهد: «خیلی خوشحالم که قرار است با ارکستر فیلارمونیک باکو در تالار وحدت برنامه ای را اجرا کرده و قطعاتی را که دوست دارم به مخاطبان ارایه دهیم. البته ما پیش از برگزاری این کنسرت در تیرماه اجرای موفقی را در شهر بجنورد داشتیم که در ادامه نیز کنسرت تهران و دیگر شهرها را خواهیم داشت. امیدوارم همه چیز خوب پیش برود و موسیقی بی کلام بیشتر مورد حمایت مسئولان و اصحاب رسانه قرار بگیرد.»
کنسرت ارکستر فیلارمونیک باکو به رهبری وحید علیپور و همراهی امین غفاری ساعت ۲۱:۳۰ روز سه شنبه ۲۳ مرداد ماه در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

منبع: موسیقی ما
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید