«جشنواره موسیقی امیرجاهد» گامی برای شکوفایی استعدادهای نسل جوان است

0

موسیقی فارس- میلادکیایی(عضو هیئت داروان جشنواره موسیقی امیرجاهد) گفت: برگزاری جشنواره هایی در زمینه موسیقی ملی درخور ستایش است زیرا موجب تشویق و ترغیب نسل جوان می شود که بتوانند استعداد های درونی و نهفته ی خود را شکوفا کنند.

به گزارش روابط عمومی دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد]، میلاد کیایی عضو هیئت داوران دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد گفت: در زمانه ای که به موسیقی اصیل ایرانی آنطور که  شایسته است توجه نمی شود، برگزاری این جشنواره درخور ستایش است. بویژه آنکه موجب تشویق و ترغیب نسل جوان می شود که بتوانند استعداد های درونی و نهفته ی خود را شکوفا کنند.

این نوازنده و مدرس پیشکسوت سنتور گفت: نکته ای را در همه جشنواره هایی که به عنوان داور حضور داشتم بیان کرده ام که اینجا هم لازم می دانم به آن اشاره کنم. اینکه هیچوقت به هنرمندان جوانی که حضور دارند مقام اول، دومی و سومی ندهیم. تجربه بیش از پنجاه سال فعالیت هنری ام ثابت کرده است که  اینکار دورنمای خوبی ندارد که جوان هنرمندی که در آغاز راه است به عنوان مقام اول یا دوم و سوم معرفی کنیم. زیرا کسانی که مقام پایین تری می آوردند احساس می کنند حقی از آنها ضایع شده و ممکن است در این راه دلسرد شوند.

عضو هیئت داوران دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد افزود: بهتر است به عزیزانی که انتخاب می شوند تشویق نامه داده شود که شرکت آنها در این جشنواره ها دیده شده و از آنها برای حضورشان تقدیر شود.

میلاد کیایی در پایان گفت: امیدوارم برگزار کنندگان این جشنواه ر در راه تعالی فرهنگ و هنر و موسیقی ثابت قدم باشند و زیرا وجود چنین جشنواره هایی برای رشد موسیقی ملی ما لازم و ضروری است.

دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد با اعلام فراخوان در آذرماه سال 97 آغاز به کار کرد و روزهای 27 و 28 خردادماه و 3 و 4 تیرماه  سال جاری افراد و گروه ها در سه بخش تکنوازی، دونوازی و گروه نوازی در سالن ایوان شمس به رقابت خواهند پرداخت.
مراسم اختتامیه و اعلام برگزیدگان این جشنواره روز پنجشنبه ۶ تیرماه در سالن ایوان شمس برگزار می شود.

لازم به توضیح است، دومین «جشنواره موسیقی امیر جاهد» با همکاری اداره کل فرهنگی شهرداری تهران، شهرداری منطقه 14، خانه موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد، خانه موسیقی ایران و موسسه نوای شیدایی برگزار می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید