اپرای «عروسک پشت پرده» در اپرای سلطنتی دانمارک

0

موسیقی فارس-امیرمهیار تفرشی «عروسک پشت پرده» را به دانمارک می برد.

اپرای «عروسک پشت پرده» اثر «امیرمهیار تفرشی پور» از تاریخ ۱۸ آذرماه برابر با ۸ دسامبر۲۰۲۰ به مدت ۵ شب در سالن اپرای شهر کپنهاگ دانمارک روی صحنه خواهد رفت. متن این اثر بر اساس داستانی از نویسنده معاصر ایرانی، صادق هدایت به رشته تحریر درآمده است.

عروسک پشت پرده (The Doll Behind the Curtain) درواقع داستان تخیلی مرد جوانی است که عاشق مانکن پشت ویترین فروشگاهی در فرانسه شده و درنهایت با هر ترفندی آن را خریده و به تهران می‌آورد. او چنان عاشق عروسک یا همان مانکن است که در ذهن خود دچار روان‌پریشی گردیده و درنهایت در اثر این پریشانی زندگی خود و نامزدش درخشنده را نابود می‌کند.

نویسنده سناریو و لیبرِتو این اپرا، «دامنیک پاور» است و آهنگسازی اثر طی مدت ۳ سال توسط امیرمهیار تفرشی‌پور انجام‌شده است. این اثر در دو پرده بلند به مدت ۸۵ دقیقه، همراه با ۷ خواننده، گروه کر و با همراهی آنسامبل زهی «آتلاس» اجرا خواهد شد. ضمناً اپرای عروسک پشت پرده ضبط و منتشر خواهد شد.

امیرمهیار تفرشی‌پور به‌عنوان نخستین آهنگساز ایرانی با گرایش اپرای مدرن، دارای مدرک دکترای آهنگسازی از دانشگاه «برونل» لندن است. از آثار منتشرشده تفرشی‌پور می‌توان به آلبوم «فراقی» در همکاری مشترک با «فوزیه مجد» که سال گذشته منتشرشده است و نیز آلبوم «پاییز پارسی» را که به‌صورت مشترک با پروفسور «هرمز فرهت» اخیراً منتشر ساخته اشاره کرد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید