امیر تاجیک در گفت وگو با موسیقی فارس؛

وضعیت کنسرت ها مناسب پیشکسوتان نیست

0

موسیقی فارس-سارا صادقی: امیر تاجیک گفت: فضای برگزاری کنسرت برای پیشکسوتان مناسب نیست؛ بعد ازانتشار قطعات تازه ام پیگیربرگزاری کنسرت بودم؛ اما متوجه شدم در این کارهیچ گونه نظارتی وجود ندارد.
امیر تاجیک در گفت وگو با خبرنگار موسیقی فارس فضای برگزاری کنسرت ها را نقد کرد ودر این باره گفت: در کل 8 آهنگ منتشر کردم که آخرین کارم قطعه «تایید کن» بود که بسیار مورد استقبال قرار گرفت، بعد ازانتشار این آهنگ ها قصد داشتم تا کنسرتی را برگزار کنم ، وقتی پیگیر این جریان شدم تعجب کردم که کنسرت ها بدون نظارت مسئولان ارشاد برگزارمی شود.
وی افزود: سالن ها دست برخی آدم های غیر حرفه ای افتاده است، کسانیکه برای موسیقی دلشان نمی سوزد، تنها به دنبال بیزینس هستند؛ به این ترتیب خوانندگانی که دغدغه موسیقی دارند از این فضا فاصله می گیرند و به دنبال اهداف خود می روند.

این خواننده خاطر نشان کرد: این مشکلات موجب پایین آمدن سطح موسیقی در کشور شده است به خاطر همین در این چند سال می بینید که موسیقی چگونه شده است؛ زمانی این مشکلات برطرف می شود که امکانات لازم را برای خوانندگانی که می توانند اجرا داشته باشند فراهم کنند واز آنها دعوت کنند؛ نه آنکه بگویند برایتان اجرا می گذاریم؛ باید برنامه را مشکل یابی کنند .

تاجیک افزود: اگر فضا مناسب شود درصدد هستیم کنسرتی برگزارکنیم، شرکت های خصوصی باید با در اختیار گذاشتن سالن ها ودعوت ازخوانندگان فضایی را بوجود آورند که خوانندگان خوب بتوانند در آن فضا قرار گیرند .

وی در ادامه از ساخت تک آهنگ های تازه خود گفت: در حال ساخت دو آهنگ هستم انشالله به زودی به صورت ویدئو کلیپ منتشر می شود.برادرم امید تاجیک تنظیم وآهنگسازی کار را انجام می دهد.

خواننده آهنگ «تایید کن» ادامه داد: هنوز نام قطعات مشخص نشده است اما به زودی اعلام خواهیم کرد. به دنبال مجوز کارها هستیم ،هفته آینده ضبط کلیپ ها را شروع می کنیم.

وی با اشاره به جایگاه هنر در کشور گفت: هنر در دنیا از جایگاه ویژه ای برخوردار است ولی در مملکت ما دغدغه شده است چون پردازشی ندارد. در این چند سال هر کسی طبق علاقه وارد حوزه موسیقی شده به این ترتیب گروههای بسیاری ظهور کردند؛ با توجه به استقبال جوان ها به موسیقی وهنر باید فکری به حال این اوضاع کرد.
وی در خاتمه با انتقاد از روند برگزاری جشنواره فجر گفت: ما اگر خواننده این مملکت هستیم پس چرا نباید از برگزاری جشنواره اطلاع داشته باشیم !چرا هیچ کس مسئولیت دعوت خوانندگان پیشکسوت را برعهده نمی گیرد! اوضاع موسیقی خراب شده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید