معافیت مالیاتی پیشکشی برای سلبریتی‌های میلیاردر؛

کشمکش مالیاتی هنرمندان

3

موسیقی فارس-غزل خواجوی: مالیات یکی از ارکان اصلی درآمد هر کشور است. حال معافیت مالیاتی هنرمندان نیز خبری است که این روز‌ها بر سر زبان‌ها افتاده و مخالفان و موافقان زیادی دارد.

چند روز پیش بود که معافیت مالیاتی هنرمندان به تصویب مجلس رسید و سر تیتر اخبار شد. در همین راستا روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه نیز مدعی شد:«این تصمیم به منظور حمایت از هنرمندان، کمک به بهبود صنایع فرهنگی و تقویت مشاعل فرهنگی و هنری اتخاذ شده است.»

حال برخی از هنرمندان از این طرح استقبال کردند و اعتقاد دارند که باید از پرداخت مالیات به دولت مبرا شوند. در مقابل برخی سیاست‌مداران، منتقدین، مردم و حتی برخی از هنرمندان مخالفت خود را با این طرح نشان دادند.

آن‌ها معتقدند سلبریتی‌هایی که درآمد میلیاردی دارند، همانند کارگر و کارمندی که درآمد کمی دارند ملزم به پرداخت مالیات هستند.  

سالار عقیلی در باره معافیت مالیاتی هنرمندان گفته است:«این خبرِ واقعا خوش، خوشحال کننده بود». در مقابل نیز برخی دیگر مانند منیژه حکمت کارگردان سینما خطاب به نوبخت رییس برنامه و بودجه دولت گفت:«بخشودن مالیات به هنرمندان در این شرایط نهایت بدسلیقگی است».

با تمام این تفاصیل باید دید دولت در نهایت چه تصمیمی اتخاذ می‌کند؛ آیا همه هنرمندان باید از دادن مالیات معاف باشند یا خیر؟ و یا اینکه به قول منیژه حکمت؛ دولت دست به اقدامی از روی بدسلیقگی خواهد زد!

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

3 دیدگاه

  1. به نظرم از برخی باید گرفته شود از برخی خیر / به عنوان مثال یک نویسنده کتاب و.. مگه چقدر درآمد داره که بخواد بخشی را هم مالیات بده / ولی هنرمندی مثل محمدرضا گلزار که برای یک فیلم چند میلیارد دستمزذ طلب میکنه قطعاً باید مالیات از گلزار گرفته شود

پاسخ دهید