اشکان کمانگری در گفت و گو با موسیقی فارس:

جامعه به خواننده سنتی و اصیل نیاز دارد

0

سه آلبوم در دست انتشار

موسیقی فارس-لی­ لا رضایی: اشکان کمانگری از انتشار چند آلبوم موسیقی با صدای خود خبر داد.
اشکان کمانگری؛ خواننده سنتی­ خوان کشورمان در گفت­ وگوبا موسیقی فارس ضمن اعلام این خبر درباره جزییات آن گفت: یک آلبوم جدید به آهنگسازی محمدجوادضرابیان در دست انتشار دارم که مرحله ضبط را به انجام رسانده وبه زودی وارد بازار می­ شود. این آلبوم بعداز 15 سال از آخرین فعالیت این آهنگساز است.
وی ادامه داد: آلبوم دیگری با استاد حسین بهروزی­نیا تولید کرده­ ام که حدود سه سال است در شهرهای مختلف ایران با گروهشان کنسرت می­ دهند.این آلبوم که از کم وکیف آن مطلعم به زودی منتشر می­شود اما هنوز عنوان ندارد وطی چند روز آینده عنوان آن مشخص می­ شود. آلبوم دیگری با سیامک جهانگیری ساخته­ ایم که سال 99 منتشر می­ شود.
کمانگری در ادامه افزود: هر آلبومی که منتشر می­ شود، باید بلافاصله کنسرت آن نیز برگزار شود تا شنیده شود اما متاسفانه ناشران دستشان از کنسرت کوتاه است و این امکان فراهم نیست. تهیه­ کنندگانی هم که دستشان بازتر است، از ما خیلی دورند و سرشان گرم برنامه های پولساز است. این در حالی است که جامعه ایرانی اول و آخرش نیاز به خواننده سنتی دارد. مخاطب ایرانی موسیقی ایرانی و سنتی می­ خواهد. خیلی از شاگردان و همکلاسی های من به سمت موسیقی پاپ سوق داده شدند و کلی هم طرفدار دارند، ولی من موسیقی خودم را دوست دارم.
این خواننده سنتی درخصوص مرزبندی­ های موسیقی گفت: متاسفانه مرزبندی­ ها مشخص نیست.خیلی از خواننده -ها مدعی سنتی خواندن هستند ولی عملا دارند پاپ می­ خوانند. هیچ مرز مشخصی در این بین نیست.
اشکان کمانگری درپاسخ به اینکه چرا با تهیه کننده ها همکاری نمی­ کند، گفت: اتفاقا تمایل دارم با یک تهیه کننده خوب در زمینه موسیقی سنتی همکاری کنم ومدتی است به این موضوع فکرمی­ کنم و اینکه اگر کسی بیاید و به شکل جدی پای کار باشد، اتفاقات خوبی می­ افتد. اگر این طور شود من خواننده فقط و فقط به تولید محتوا فکر می­ کنم و به این که چه کاری انجام بدهم تا بیشتر با مردم ارتباط برقرار کنم و روی کارم متمرکز می­ شوم. باید روی این موضوع اقداماتی بشود اما متاسفانه طی این چند سال اتفاقی نیفتاده و موردی که قطعی باشد، پیش نیامده است. تا این لحظه نیز هرکس همکاری داشته به صورت افتخاری و دلی بوده است. اگر شرایط پیش بیاید با تهیه کنندگان بیشتر تعامل خواهم داشت.
آخرین آلبوم با صدای این خواننده نیزدر همکاری با حامدفکوری با عنوان «اینک آن باده جان» اخیرا منتشر و روانه بازار موسیقی کشور شد.

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید