سه‌شنبه 28 خرداد در فرهنگسرای ارسباران رخ می‌دهد؛

آوازخوانی یک دندانپزشک هنرمند در نشست آیین آواز

0

موسیقی فارس- به گزارش موسیقی فارس، در سی و چهارمین نشست آیین آواز، دکتر امیرحسین رحمتی دندانپزشک و از شاگردان محسن کرامتی آواز خواهد خواند. صدای این خواننده را که اجرایش قرار است در دستگاه همایون باشد مجید رهنما (نی‌نواز)، میلاد میری (نوازنده تار) و وحید علیزاده (نوازنده تمبک) به همراه تصنیف «کلبۀ من» اثر پرویز یاحقی با شعر بیژن ترقی اجرا خواهد کرد. این نشست ساعت 18 سه‌شنبه 28 خرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

اميرحسين رحمتي متولد ١٣٥٨ فارغ التحصيل رشته دندانپزشكي از دانشگاه علوم پزشكي تهران، فراگيري رديف آوازي را از همان دوران كودكي توسط پدرش كه با موسیقی آوازي آشنا بود آغاز كرد. در دوران نوجواني و جواني در كنار تحصيلات دانشگاهي در رشته دندانپزشكي در زمينه موسيقي و آواز از محضر اساتيدی همچون احمدوند، حسام الدين سراج، صديف، محسن كرامتي ، حسين مهراني، مرحوم محمدرضا لطفي و محمدرضا شجريان بهره جست. در طول اين دوران، اجراها و كنسرت‌هايي با گروه موسيقي «هوربانگ» و نیز گروه موسيقي «سرو آزاد» داشته است.

به گزارش موسیقی فارس، سلسله نشست‌های تخصصی آموزشی آیین آواز ارائه‌ای است از کانون موسیقی ارسباران که علاوه بر ارائه مباحث فنی و تئوریک به تجلیل از بزرگان موسیقی آوازی و همچنین معرفی آوازخوانان گمنام یا کمتر شناخته‌شدۀ جوان و میانسال اختصاص دارد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید