با هنرمندی کیخسرو پورناظری؛

آلبوم «از دوار چرخ» رونمایی می‌شود

0

شادی همراه با مباهات

موسیقی فارس-آلبوم صوتی و تصویری موسیقی «از دوار چرخ» شامل بداهه‌نوازی‌های کیخسرو پورناظری آهنگساز و نوازنده‌ شناخته شده تنبور روز ۲۶ دی ماه در فرهنگسرای نیاوران تهران رونمایی می‌شود.

به گزارش موسیقی فارس، آلبوم صوتی و تصویری موسیقی «از دوار چرخ» شامل بداهه‌نوازی‌های کیخسرو پورناظریآهنگساز و نوازنده‌ نامی تنبور ساعت ۱۰ صبحِ روز چهار شنبه ۲۶ دی ماه در فرهنگ‌سرای نیاوران رونمایی خواهد شد. این آلبوم که دی‌وی‌دی تصویری آن نیز منتشر می‌شود، شامل قطعاتی چون «در سفر هوای تو»، «زنده به عشق سرکشم» و «اشک دوان هر سحری از دلم آرد خبری است» با طراحی تهمورس پورناظری  است.

کیخسرو پورناظری در یادداشتی درباره این آلبوم نوشته است: «اگر چیزی باید برای خود و این مرین سازِ دیرسال بنویسم، نخست شادی همراه با مباهاتی است که دست روزگار و سرنوشت آن را به جمع سازهای خانواده‌ ما آورد و ارمغان کرد.

با آمدن این دردانه‌ای که اولین ساز زهی – زخمه‌ای کهن‌روزگاران است. به کاشانه و آغوش ما، نخستین نغماتِ دیرینِ خاطراتِ خود را در در دست و پنجه‌ای نوآیین واریز نمود و بن‌مایه‌ نوآیین نوایی را پایه و مایه بخشید که هم با رگ و ریشه‌ای دیرپا که سری در پرفای کاسه‌ هزاره‌های نواهای خویش دارد و سری دیگر هم در به آنچه به من گفت بنوازد.»

آلبوم «از دوار چرخ» را شرکت «ایران‌گام» تولید کرده و مجری طرحِ آن نیز موسسه‌ «بارانا» بوده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید