سرپرست گروه«راستان» در گفت وگو با موسیقی فارس؛

موسیقی ایران مرد سالارشده است

0

موسیقی فارس – سارا صادقی ؛ آزاده امیری سرپرست گروه «راستان» معتقد است پیش از آنکه به بانوان موزیسین میدان دهند درباره آنها پیش داوری نکنند ؛ در بین بانوان موزیسین های حرفه ای وقابلی هم وجود دارد اما موسیقی ما مرد سالارشده است چون تعداد اندکی آثار صوتی از بانوان منتشر می شود.
آزاده امیری در گفت وگو با خبرنگار موسیقی فارس ضمن معرفی گروه «راستان» گفت: گروه راستان در سال 93 با محوریت بانوان موزیسین شکل گرفت؛ 4 سال است که فعالیت های خود را دنبال می کند؛ این گروه محدودیتی در انتخاب خواننده ندارد یعنی در اجراهای مختلف ازخوانندگان آقا یا خانم استفاده می کند ؛ اما نوازندگان آن همگی خانم هستند.
وی افزود: سلام اسفندیار پور از شاگردان هنگامه اخوان ومحسن کرامتی ازخوانندگان این گروه است که قرار است امروز 12 دی ماه ساعت 21 در فرهنگسرای نیاوران به همراه گروه راستان اجرایی داشته باشد.
سرپرست گروه راستان درباره کنسرت گروه راستان گفت: کنسرت امشب ویژه بانوان است ودر دو بخش اجرا می شود اغلب آهنگ ها از ساخته های حسین علیزاده است؛در این کنسرت قطعه های خاطره انگیزی همچون «صبح است ساقیا»، «آنکه هلاک من است»، «ز دست محبوب»، «ای ساربان» و «راز و نیاز» اجرا می شود. چون تا پایان سال فضایی برای اجرا وجود ندارد این آخرین اجرای گروه راستان است.

امیری درباره نوازندگان گروه گفت: مریم ملا (نوازنده تمبک)، شیما بلوکی فر (نوازنده کمانچه)، لیلا ظهیرالدینی (نوازنده عود) و سارا فطرس به عنوان نوازنده دف در این برنامه حضور دارند.قطعه ای را آهنگسازی کردم ؛ شاید به عنوان تک آهنگ به زودی در فضای مجازی منتشر کنم.

کنسرت گروه موسیقی «راستان» 12 دی در یک نوبت و ساعت 21 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید