قطعه «با ماهیان قرمز» از آلبوم «در بهار تو را صدا کردم» منتشر شد

0

موسیقی فارس_پریسا حسین پور: قطعه ماهیان قرمز از آلبوم در بهار تو را صدا کردم با موسیقی «عماد توحیدی» و شعر و صدای «احمدرضا احمدی» منتشر شد.
انتخاب اشعار آلبوم در بهار تو را صدا کردم توسط «مجتبی احمدی» شاعر، روزنامه نگار و سردبیر فصلنامه «جنگ مس» انجام شده است و محور گزینش اشعار آن با موضوع «بهار» بوده است. همچنین صدا برداری و میکس قطعات این آلبوم بر عهده «آرش صفدری» بوده است.

«عماد توحیدی»، نوازنده دف، سازهای کوبه ای و آهنگساز نام آشنای ایرانی، پیش از این نیز آهنگسازی آلبوم های «ازدحام سکوت» با اشعار ارفع کرمانی و صدای بهروز رضوی و «شمس جان» با اشعاری از مولانا و خوانش عبدالجبار کاکایی را عهده دار بوده است.

احمدرضا احمدی نیز که خوانش آلبوم در بهار تو را صدا کردم با شعر و صدای وی انجام گرفته است، آثار بسیاری بسیاری را در زمینه داستان کودک، شعر، نثر، رمان، شعرخوانی و… را منتشر کرده است. از آثار منتخب او در زمینه شعر می توان به «از بارانی که دیر بارید»، «من فقط سفیدی اسب را نگریستم»، «از نگاه تو زیر آسمان لاجوردی»، «پسرکی به نام احمدرضا احمدی گم شده» است، «قافیه در باد گم می شود» و… را نام برد.
وی همچنین از سال های ۱۳۴۹ تا ۱۳۵۸ در سمت مدیر موسیقی کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان بوده است. او را می توان منشا بسیاری از تولیدات فرهنگی هنری در جامعه ایرانی نامید.
تدوین ردیف موسیقی ایرانی، آوازهای محمدرضا شجریان، شعرخوانی و ضبط صدای شاعران مهم (با آثاری از نیما یوشیج، احمد شاملو، نادر نادرپور، فروغ فرخزاد، یدالله رویایی، نصرت رحمانی و…)از جمله فعالیت‌ های وی در کانون بوده‌ است.

برخی از آثار تولیدیِ تحت سرپرستی وی به شرح زیر می‌باشد:

مجموعه صدای شاعر که معرفی شعر معاصر و شعر کلاسیک فارسی است
مجموعه زندگی و آثار موسیقی دانان ایران و جهان
مجموعه آوازهای فولکلور ایران
مجموعه کل ردیف موسیقی ایران
مجموعه بازسازی تصنیف‌ های کلاسیک موسیقی ایران
مجموعه قصه برای کودکان

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید