بابک شلمان در گفت وگو با موسیقی فارس:

از خیابان های تهران تا گیلان

1

موسیقی فارس-سارا صادقی: بابک شلمان گفت: از سال 93 به همراه دوستم دیمین زند در خیابان های تهران شروع به ساز زدن و خواندن آهنگ های انگلیسی کردم و به تازگی هم نخستین آلبومم منتشر شد.

بابک اکبر پورشلمانی ملقب به بابک شلمان که به تازگی آلبوم «نهایت آرزو» را منتشر کرده است در گفتگو با خبرنگار موسیقی فارس از انتشار نخستین آلبوم خود گفت: نخستین آلبومم در تاریخ پنجم آبان منتشر شد؛ این آلبوم شامل 8 ترک است. برخی از آهنگ های این آلبوم مثل دیوار، شمعی در باد و جام جهانی فوتبال مجوز نگرفت.
وی افزود: علیرضا مسعود پور (تنظیم کننده)، میثم روشندل (آهنگسازو ترانه سرا)، ضیا میررازی (ترانه سرا)، علی محمدی (ترانه سرا) برای انتشار آلبوم با من همکاری کردند؛ بنده هم به عنوان تنظیم کننده، آهنگساز وخواننده کار بودم. همچنین از ترانه های فروغ فرخزاد نیز استفاده کردم.

این خواننده درباره فعالیت های خود یاد آور شد: از هفت سالگی ساز سه تار را نزد استاد رمضانی شروع کردم و در 11 سالگی با گیتار آشنا شدم؛ با استادانی چون استاد فرزاد دانشمند، شهرام چاکاریان آموزش این ساز را ادامه دادم، بعد از دو سال گیتار زدن در سال 84 بر اثر حادثه ای گیتار را کنار گذاشتم.
شلمان در ادامه گفت: مدتی در افسردگی به سر می بردم تا آنکه رفتم آکادمیک پیانو این ساز را جایگزین گیتار کردم؛ سال 86 وارد کنسرواتوار شدم. پیانو را نزد استادانی چون فرزاد نوشاد و استاد کلارا آموختم. بعد از فارغ تحصیل شدن از کنسرواتوار دوره آهنگسازی و تنظیم را نزد استادانی چون فرهام عدل پور گذراندم؛ سپس استودیوی شخصی ام را بر پا کردم.
وی افزود: چون به موسیقی فیلم علاقه داشتم بیشتر روی این موضوع متمرکز شدم و فیلم های کوتاه زیادی را برای جشنواره آهنگسازی کردم. با یکی از دوستانم که کارگردان بود شریک شدم و شروع به ساخت موسیقی فیلم کردم؛ فیلم «ستاره ها خورشید شبند» را آهنگسازی کردم که در جشنواره پخش شد .
این خواننده در ادامه با اشاره به تک آهنگ هایی که تاکنون منتشر کرده است یاد آور شد: تا کنون بیش از 10 قطعه منتشر کرده ام؛ نخستین آهنگی که منتشر کردم قطعه دیوار بود که این آهنگ هدیه یکی از مشتریانم بود که 5 ماه به خاطر اینکه درگیر پروژه هایی بودم انتشار آهنگ طول کشید تا آنکه بالاخره در فضای مجازی منتشرشد. قصد داشتم اولین آلبوم مجازی ام را هم منتشر کنم که در گیر سربازی شدم.

وی گفت : در سربازی با یک گروه مرزبان آشنا شدم ودر آنجا ساکسیفون و کلارینت یاد گرفتم به این ترتیب سرپرست موزیک آنجا شدم . هر بار که برای مرخصی به تهران می آمدم یک قطعه می ساختم. به خاطرشوقی که به ساکسیفون داشتم کاری به اسم «شمعی در باد» ساختم که این کار را سال 92 منتشر کردم، کار بعدی من «کوهستان» بود که یکی از ترک های آلبوم تازه ام است این آهنگ از رادیو جوان پخش شد.
خواننده آهنگ «دیوار» در خصوص اجراهای خیابانی خود توضیح داد: سال 95 در تمام لوکیشن های تهران چون اکباتان، پاساژگلستان، الماس هروی و خیابان ولی عصر اجرا داشتم. چون یکی از لذت بخش ترین جاهایی که می توان نواخت خیابان است من دو سال در خیابان نواختم. قصد دارم بعد از صفر هم این کار را ادامه دهم اما این قضیه در بین مردم هنوز جا نیافتاده است.

شلمان در ادامه با اشاره به نام هنری خود بیان کرد: چون زادگاه پدر ومادرم منطقه شلمان استان گیلان است و این کلمه هم جز فامیلیم بود این نام هنری را برای خود برگزیدم.
وی در خاتمه با اشاره به کنسرتی که قرار است برگزار کند گفت: در حال برنامه ریزی هستم که نخستین کنسرتم را در شمال برگزار کنم این کنسرت به نام (SUNWAY) یعنی «راه آفتاب» است. چون سبک من طرفداران زیادی در استان گیلان دارد و اصالتا گیلکی هستم می خواهم این کنسرت را در این استان برگزار کنم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

1 دیدگاه

پاسخ دهید