باربد بیات خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

بهترين راه استفاده مفيد از هزینه ها برای اركستر سمفونيك است

0

موسیقی فارس- در اولین روزهای سال ۹۶ باربد بیات با ارسال نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک سال نو به ابراز گلایه و درددل پرداخت. متن این نامه را می خوانید:

خدمت وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامى

جناب آقاى سيدرضا صالحى اميرى

ضمن تبريك سال نو درددلى با دوستان و مسئولين اهل هنر داشتم كه دوست داشتم اول جناب عالى ملاحظه فرمايند.

پس از يك سال سكوت مطلق و دورى از وطن،شايد بهتر باشد به جاي اعتراض به دوستان و مسئولين محترم كه چند نفرى از آنها از دوستان بنده هم مي باشند، درددل كنم.

در چند روز اخيرافتخار ديدارارتباط خوب و بسيار حرفه اى بين نوازندگان اركستر سمفونيك دولتى آنتالياى تركيه و استاد على رهبرى از هموطنان عزيزمان را داشتم.

هم خوشحال بودم و هم متاسف،ياد بى مهرى ها و دلگيرى هاى اخير افتادم و اينكه چراكشورهمسايه ماكه به طورقطع ويقين به اندازه كشورعزيزمان ايران داراى فرهنگ غنى نيست و همچنين ده ها كشور پيشرفته تراز تركيه قدر ايشان را بهتر ميدانند.

علاقه و حرفه اى بودن ايشان به كارشان بلكه در دانشگاه محل تحصيلم در پراگ هم در بين اساتيد دانشگاه مشهود است،چنانچه وقتى متوجه مليت ايرانى من مى شوند فورا نام على رهبرى را به زبان مي آورند و به همكارى با ايشان افتخار مي كنند.

به طور قطع هر شخصى در يكى از اجراهاى متاخر اركستر سمفونيك حضور پيدا كند متوجه اجراهاى ضعيف حال حاضر خواهد شد.

همانطور كه مستحضر هستيد بودجه اركستر سمفونيك در هر صورت هزينه ميشود پس بهترين راه استفاده مفيد و شايسته از آن است.

در زمان على رهبرى تمامى امور منظم و با كيفيت انجام مي شد.ايشان بيش از ١٤ ماه به كشورش خدمت كرد و اين امر را وظيفه خود مي دانست.

اركستر سمفونيك انتاليا براي چندمين بار از ايشان درخواست رسمى همكارى در سمت مديريت هنرى اركستر با در دست داشتن اختيار تام و حقوق بالا كرده است اما ايشان نپذيرفتند.

ايشان تنها شخص ايرانى هستند كه در مسابقات جهانى رهبرى اركستر جوايز مهمى كسب كردند.افسوس كه فقط چند ماه به افتتاح فستيوال بروكنر مانده است و قرار بود در شب اول، اركستر سمفونيك تهران به رهبرى ايشان اجرا داشته باشند.

اين هنرمندان سرمايه ملى ما هستند و تمايل به خدمت در كشور خود را دارند و دولت هم اين روزها خوشبختانه و مشتاقانه از اين سرمايه هاى ملى حمايت مي كند.

اينجانب با نوشتن اين مطالب قصد داشتم در اين سال جديد علاوه بر تغييرات و نو شدن همه چيز،خانه بزرگترمان را هم غبار روبى كنيم و مورد الطاف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى و همكاران ايشان قرار بگيريم و براين باور باشيم كه اين هنرمندان عزيز در شرايط بد و سخت در ارتقا اهدافشان براي كشور عزيزمان ايران آزاد قدم بردارند.

با سپاس فراوان

باربد بيات

نوروز ١٣٩٦

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید