صدای سفرهای ماکان اشگواری

آلبوم مستقل «برای کامیون‌ها» دوم اسفندماه منتشر می‌شود

0


موسیقی فارس- آلبوم «برای کامیون‌ها»   دومین اثر مستقل  ماکان اشگواری (بعد از آلبوم هجده) روز دوم اسفند ماه منتشر می‌شود و این در حالی است که  او قطعات این آلبوم را  طی چهار شب در سومین فستیوال صداهای تجربی از دوم تا پنجم اسفند ماه  در عمارت روبه‌رو اجرا می‌کند
«برای کامیون‌ها» اولین آلبوم مستقل ماکان اشگوری است که به صورت رسمی منتشر می‌شود. ماکان اشگواری  در دفترچه این  آلبوم نوشته است
«برای کامیون‌ها»  حاصل دو سفر است:
طرف الف: سفر جغرافیایی. رفتن از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر. با ماشین، قطار، هواپیما، یا کامیون… کامیون‌ها در شهر هم هستند، ولی انگار به آنجا تعلق ندارند… کامیون باید در جاده باشد.
طرف ب: سفری در زمان… به گذشته. به یاد آوردن چیزی، نه به آن شکل که واقعا اتفاق افتاده، به آن شکل که تو به یاد می‌آوری… تار، و تحریف شده.
این آلبوم در واقع ماحصل سفرهای اشگواری به مناطق مختلف است. 5 قطعه به شکل زنده در مکان‌های خاصی از شهرهای فرحزاد (روستایی در نزدیکی جندق) ، اصفهان، تهران، بوشهر و  اهواز ضبط شده است. و 5 قطعه دیگر برای بازخوانی انتخاب شده‌اند که هر کدام از آنها شکل تغییر یافته‌ی اشعار یا ترانه‌هایی از اشعار و ترانه‌های کلاسیک فارسی ست.
اشعاری این آلبوم سروده‌هایی از حافظ، سعدی، عثمان مروندی، عارف قزوینی، ملک الشعرای بهار و ترانه‌های محلی جنوب غرب ایران است.
اشگواری جدای از خوانندگی و آهنگسازی ، در تئاتر فعالیت جدی دارد و تجربیاتی هم در هنر پرفورمنس دارد. او در نمایش‌های مختلفی از جمله «سکسکه»، «بازگشت پسر نافرمان» ، «ویتسک»، «وقتی ما مردگان برمی‌خیزیم» و «لیما» حضور داشته است، و در نقش خواننده و شاعر فعالیت‌های قابل توجهی انجام داده است که می‌توان به آلبوم‌های «دور» با امیر صارمی، «کماکان»، موسیقی متن فیلم «در دنیای تو ساعت چند است»، «ساحل تهران»، و «در مزرعه» از گروه «آدمک» اشاره کرد.

«برای کامیون‌ها»   آلبوم مستقلی است به تهیه کنندگی پلتفرم اتاقکار و ماکان اشگواری، که توسط شرکت نشر و  پخش جوان روز دوم اسنفد ماه منتشر شده و همچنین  نسخه دیجیتالی آن در سایت بیپ‌تونز ارائه می‌شود

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید