با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورا

جلسه شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد موسیقی برگزار شد

0

نخستین جلسه شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاههای آزاد هنری(موسیقی)برگزار شد.

 موسیقی فارس-به گزارش موسیقی فارس، نخستین جلسه شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاههای آزاد هنری(موسیقی) با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی؛ معاون امور هنری در این جلسه با تاکید بر اهمیت آموزش هنر گفت: ضرورت دارد که به اهمیت فرایند آموزشی و کیفیت آموزش و صدور مجوزها متناسب با نیازهای هنری کشور توجه شود.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حوزه آموزش هنر اهمیت بنیادین و اساسی دارد چون پشتیبان و تقویت کننده حوزه‌های هنرهای تجسمی، موسیقی و نمایش است و کم توجهی به آموزش، زندگی حرفه ای و اجتماعی عرصه هنر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

محمد اله‌یاری فومنی؛ مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیز در این جلسه با تبریک به انتخاب اعضای این شورا گفت: امیدوارم فعالیت شورا صرفا به صدور مجوز آموزشگاه‌ها محدود نشود و شورا به مباحث کیفی مانند افزایش اعتبار و سطح کیفی آموزشی و نظارت های مستمر نیز بپردازد.

علی ترابی؛ مدیرکل دفتر موسیقی و عضو شورا در این جلسه گفت: مسایلی در حوزه آموزش هنر وجود دارد که لازم است درباره آنها فکر و برنامه ر یزی شود از جمله این مسایل  تعداد فراوان آموزشگاههای هنری است.

داوود گنجه ای با اشاره به اینکه اعضای شورای فعلی از خبره‌ترین  و بهترین افراد رشته خود هستند، گفت:

اصلاح وضعیت هنر به ارتقای وضعیت اجتماعی و فرهنگی کشور کمک می‌کند و آسیب‌ها و زشتی‌های جامعه را کاهش می‌دهد

سیمون آیوازیان عضو این شورا نیز گفت: موضوع مجوز صلاحیت تدریس در آموزشگاههای آزاد هنری بسیار اهمیت دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

فریماه قوام صدری در ادامه جلسه گفت: اهمیت آموزش، حرف دل همه اهالی موسیقی است. امیدواریم آموزش‌ها منطبق بر قانون پیش برود و آموزشگاهها حرفه‌ای‌تر فعالیت خود را ادامه دهند.

کیاوش صاحب نسق در ادامه گفت: سطح کیفی آموزشگاه‌ها می‌تواند از استانداردهای خوبی برخوردار شود اما درجه‌بندی آموزشگاهها نیازمند وقت فراوان است و درجه‌بندی می‌تواند صرفاً مبتنی بر سنوات فعالیت آموزشگاه‌ها نباشد.

به استناد ماده ۸ فصل سوم مصوبه ۴۷۷ شورایعالی انقلاب فرهنگی با موضوع ضوابط تاسیس و نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری در روزهای گذشته حسن ریاحی، داود گنجه‌ای، کامبیز روشن‌روان، سیمون آیوازیان، کیاوش صاحب‌نسق، منصوره (فریماه) قوام‌صدری، علی ترابی و محمد الله‌یاری فومنی به عنوان اعضای شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاههای آزاد هنری(موسیقی) منصوب شدند که نخستین جلسه این شورا با حضور معاون امور هنری برگزار شد و کامبیز روشن روان و حسن ریاحی دراین جلسه حضور نداشتند.

در این جلسه مقرر شد جلسات شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاههای آزاد هنری(موسیقی) منظم و مستمر برگزار شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید