«ماه ماه» از کنداکتور شبکه سه دیپورت شد؛

بنیامین بهادری نیامده از تلویزیون رفت!

0

مخالفت مرتضی میرباقری معاون سیما با اجرای وی در مقام مجری

موسیقی فارس_پریسا حسین پور: علی رغم اعلام رسمی صدا و سیما مبنی بر پخش برنامه «ماه ماه» با اجرای بنیامین بهادری از شبکه سه سیما در روزهای گذشته، ساعتی قبل از پخش اولین قسمت، این برنامه بدون اطلاع قبلی از کنداکتور شبکه سه حذف شد و به جای آن برنامه «محرمانه خانوادگی» به روی آنتن رفت.
بنا بود برنامه ماه ماه با اجرای بنیامین بهادری در آخرین ساعات قبل از افطار به روی آنتن شبکه سه برود و به نوعی جایگزین برنامه پر بیننده «ماه عسل» به مجری گری احسان علیخانی باشد، که به دلیل درگیر بودن وی برای ساخت برنامه «عصر جدید» بخش آن متوقف شده بود.
اما تنها چند ساعت مانده به پخش نخستین قسمت از ماه ماه، مجوز اجرای آن توسط مرتضی میرباقری، معاون سیما، و با اعلام این دلیل که بنیامین بهادری به علت نداشتن تجربه اجرای تلویزیونی و متناسب نبودن نفس حضور یک خواننده و سلبریتی در قامت مجری ویژه افطار لغو شد.
در روزهای گذشته و با اعلام خبر اجرای ماه ماه توسط بنیامین بهادری، وی و برنامه هر دو مورد حملات بعضاً شدید از طرف کابران و برخی منابع رسمی قرار گرفتند.
شاید شدیدترین این حملات از جانب روزنامه کیهان بود که با لحنی تند خطاب به بنیامین بهادری و برنامه ماه ماه اینگونه نوشت: «ماه عسل» جزو معدود برنامه‌های صدا و سیماست که با بهره بردن از لحظات طلایی پیش از افطار و چند فاکتور دیگر به برنامه‌ ای پر بیننده تبدیل شد.

ظرفیت لحظات پیش از افطار به لحاظ جذب مخاطب در طول سال بی‌ نظیر است. ماه عسل توانست با سوژه‌ های بکر به علاوه اجرای خوب توفیقات زیادی کسب کند و هر سال که جلوتر رفت اجرا هم بهتر شد.

دستکاری این برنامه بدون رعایت جوانب ظریف آن می‌تواند یک ریسک بزرگ محسوب شود به ویژه اینکه گفته می‌شود قرار است بنیامین بهادری جایگزین احسان علیخانی شود. گویا توافق‌ های اولیه نیز انجام شده و کار هم تا حدودی پیش رفته است.

برنامه‌ای که قرار است بنیامین مجری آن باشد ماه عسل نیست، اما قرار است حال و هوایی شبیه آن داشته باشد و سراغ سوژه‌ هایی از آن دست برود.

معلوم نیست این انتخاب بر اساس چه شاخصه‌ هایی صورت گرفته است. بنیامین بهادری اگر چه در عرصه موسیقی با انتشار اولین آلبوم خود تبدیل به یک پدیده در موسیقی پاپ ایرانی شد، اما به طور واضح او توانایی اجرای یک برنامه با چالش‌ های ماه عسل را نخواهد داشت.

بنیامین دو سال پیش در فیلم سلام بمبئی بازی کرد و نشان داد که استعدادی در این زمینه ندارد. بدیهی است که این خواننده در عرصه اجرای تلویزیونی آن هم در زمان طلایی پیش از افطار نیز موفق نخواهد بود.

بماند که بنیامین پس از آلبوم اول خود که بیش از ۱۵ سال از انتشار آن می‌گذرد هرگز در کار‌های دیگرش نتوانست موفقیت ابتدایی را تکرار کند. کار‌های دیگر او چنگی به دل نزد و محبوبیت خود را صرفاً مدیون همان کار اول است.‌ ای کاش پیش از انتخاب قطعی این خواننده برای برنامه پیش از افطار شبکه سه در برنامه‌ای مشابه و کم‌ بیننده‌ تر محک زده می‌شد تا عیار اجرای او مشخص شود، ضمن اینکه اساساً تجربه نشان داده بازیگران یا خواننده‌ های خوب لزوماً توان اجرای خوب در برنامه‌ های تلویزیونی را ندارند.

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید