خانه موزه بتهوون در آستانه رونمایی

0

روز پانزدهم شهریور، همزمان با سالروز تولد کریم چمن‌آرا (موسس مرکز موسیقی بتهون) خانه موزه بتهوون افتتاح می‌شود. این در حالی است که فروشگاه فروش محصولات موسیقایی این مجموعه از هم اکنون فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

این مجموعه که ششمین مکان خود را در طول 65 سال فعالیتش تجربه می‌کند، پیش از این به عنوان مرکز موسیقی بتهون فعالیت می‌کرد. این مرکز از قدیمی‌ترین مجموعه‌های فروش محصولات موسیقی در کشور است که در سال‌های اخیر با مدیریت بابک چمن‌آرا فعال است.

طبق برنامه‌ریزی هایی که از سوی دست‌اندکاران خانه موزه بتهون صورت گرفته، در این مجموعه فعالیت‌های هنری مختلفی از جمله برگزاری ورک‌شاپ‌های تخصصی حوزه موسیقی و حوزه‌های دیگر هنر، فروشگاه عرضه صفحه‌های موسیقی، نمایش اسناد قدیمی موسیقی در قالب موزه، تأسیس چند مکتب‌خانه موسیقی و رشته‌های هنری، نمایش پرونده‌هایی از آثار قدیمی با دست‌خط شاعران و آهنگسازان صاحب نام موسیقی کشورمان انجام خواهد گرفت.

بخش دستفروشی کتاب و عکس به صورت فصلی و راه‌اندازی یک کارگاه آموزشی موسیقی کودک و نوجوان متفاوت از جمله برنامه‌های دیگری است که مدیران خانه موزه بتهوون برای روزهای آینده تدارک دیده‌اند. رایزنی با سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای نظارت و مشاوره نحوه موزه‌داری حوزه موسیقی از دیگر نکاتی است که می‌توان در این میان به آن اشاره کرد. این مجموعه در خیابان کریم‌خان، میرزای شیرازی، شماره 69 (نبش کوچه یازدهم) مستقر است.

علاوه بر آن، در این سال‌ها مرکز موسیقی بتهون فروشگاه‌های زیرمجموعه خود را در نقاط مختلف تهران از جمله سوییت بتهوون در پردیس تئاتر شهرزاد، «سوییتِ بتهوون» پس از «کوارتت بتهوون» در تئاتر مستقل تهران، «روندو بتهوون» در تماشاخانه ایرانشهر و «سرناد بتهوون» در تماشاخانه پالیز، با هدف عرضه بهتر محصولات فرهنگى و هنرى راه‌اندازی کرده است.

منبع:
موسیقی ما
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید