فروش دور از انتظار اشعار باب دیلن

0

موسیقی فارس-مجموعه‌ای از اسناد، نوشته‌ها و اشعار باب دیلن که مدت‌ها گم شده بودند از جمله متن ترانه‌های منتشر نشده این خواننده در مجموع ۴۹۵۰۰۰ دلار در حراج فروخته شد.

به گزارش موسیقی فارس،مجموعه‌ای شامل اشعار و نوشته های باب دیلن خواننده سرشناس و دارنده نوبل ادبیات، نزدیک به نیم میلیون دلار به فروش رسید.

حراجی RR مستقر در بوستون روز جمعه گفت: مجموعه ای از نوشته ها، اسناد و اشعار «باب دیلن» که در اختیار «تونی گلاور» هنرمند فقید موسیقی بلوز آمریکایی، از دوستان دیرین و معتمد دیلن، بوده، روز پنجشنبه به خریداری که هویت او مشخص نشده، فروخته شد.

این مجموعه شامل متن مصاحبه های گلاور در سال ۱۹۷۱ با دیلن و نامه هایی بود که این دو رد و بدل کردند.

فارس نوشت مصاحبه ها نشان می دهد که وقتی دیلن نام خود را از «رابرت زیمرمن» تغییر داد، در ذهن خود یهودی ستیزی داشت. او همچنین ترانه  Lay Lady Lay را برای باربرا استریساند نوشت.

دیلن ۷۹ ساله با «تونی گلاور»که سال گذشته درگذشت، دوست نزدیک بود. این دو نفر از یک صحنه و استیج قهوه خانه مینیاپولیس به دنیای موسیقی معرفی شدند.

«سینتیا نادلر» همسر «تونی گلاور»، اسناد را به صورت آنلاین در حراج گذاشت.

دیلن  پس از خلق و انتشار ترانه های معروف Blowin ‘in the Wind و ،Like a Rolling Stone و The Times They Are a-Changin و سایر سرودهای سرکش گرایانه‌اش در دهه ۱۹۶۰، در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه نوبل ادبیات شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید