واکنش بنیاد رودکی به انتقاد یک فعال موسیقی

تخفیف می‌دهیم

0

موسیقی فارس-روابط عمومی بنیاد فرهنگی هنری رودکی در پاسخ به انتقادات روز گذشته امیرعباس ستایشگر از برخی سیاست های این مجموعه، متنی را منتشر کرد.

به گزارش موسیقی فارس، به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی هنری رودکی، روابط عمومی بنیاد فرهنگی هنری رودکی در پاسخ به انتقادات روز گذشته امیرعباس ستایشگر از برخی سیاست های این مجموعه، متنی را منتشر و اعلام کرد مدیر موسسه «پرده هنر موسیقی» درخواستی برای ارایه تخفیف اجرای خود در مجموعه بنیاد رودکی نداشته است.

در متن ارسالی روابط عمومی بنیاد رودکی آمده است:

«همزمان با انتشار دومین آلبوم از مجموعه «روایت ها» با عنوان «روایت اصفهان»، کنسرت «این آنِ دردانه ها» شامگاه جمعه سیزدهم مرداد در تالار رودکی برگزار شد. پس از این اجرا، امیرعباس ستایشگر مدیر موسسه پرده هنر موسیقی و ناشر اثر در نامه سرگشاده مطالبی را درباره فعالیت این بنیاد ذکر کرده و این بنیاد را به داشتن نگاه کاسبکارانه متهم کرد.

بازخوانی نامه فوق که به عنوان منتقد موسیقی امضا شده و گلایه ایشان از نگاه کاسبکارانه به دو موضوع ختم می‌شود نخست بحثی که معمولا در انتقاد به بنیاد بهانه قرار داده می‌شود و در میان انبوه برنامه‌های فاخر اجرا شده و برنامه‌های حمایتی بنیاد رودکی مستمسک قرار می‌گیرد؛ همکاری محدود بنیاد با برندهای اقتصادی که این مجموعه به کرات در این خصوص توضیح داده و در موردی هم عذرخواهی کرده است. تکرار این موضوع نشان می‌دهد خوشبختانه منتقدان نکته‌ای جز مورد ‌تکرارشونده فوق ندارند که نشان از تلاش همکاران بنیاد فرهنگی هنری رودکی در اجرای صحیح ماموریت‌های خود دارد.

موضوع دوم این بند از نامه است که بنیاد را متهم کرده که  از ۱۰۰۰ تومان برای گروه‌های کوچک فرهنگی کوتاه نمی‌آید. بنیاد رودکی صراحتا اعلام می‌کند با توجه به ماموریت های این بنیاد و علیرغم پایین بودن تعرفه های بنیاد و در راستای حمایت از هنرمندان عزیز خیلی از اجراها با تخفیف و یا حمایت کامل و مشارکتی برگزار می گردد و در این زمینه هیچگونه درخواستی از سوی ایشان ارایه نشده است. مزید امتنان خواهد بود اگر جناب ستایشگر مستندی ارایه کنند که درخواستی مبنی بر تخفیف در هزینه اجرا ارایه کرده‌اند و با مخالفت بنیاد رو به رو شده باشد. از سوی دیگر، لازم به ذکر است در حاشیه اجرای فوق، فروش آلبوم هنرمندان این اجرا در سالن صورت گرفت.

همان طور که ایشان با سابقه‌ای که دارند که در نامه ذکر شده “حدود ۲۰ سال است در راهروها و ساختمان دفتر موسیقی و بنیاد رودکی استخوان ترکانده‌ام” مطلع هستند، بر اساس مصوبه ای قدیمی در بنیاد رودکی سال هاست ۱۵ درصد از مبلغ فروش لوح فشرده آلبوم ها در سالن‌های بنیاد رودکی برای تامین هزینه‌ها کسر می شود و این مصوبه هم در این مورد اجرا شد.

بنیاد فرهنگی هنری رودکی تاکید می‌کند که مجموعه سالن های این بنیاد را خانه و هنرمندان را صاحبخانه این مجموعه می‌داند و در بررسی عملکرد این بنیاد همه را به فیض این ثواب دعوت می‌کند که إنّ أعظَمَ المَثوبَةِ مَثوبَهُ الإنصافِ .[غرر الحکم : ۳۳۸۷. امام علی علیه السلام فرمود: بزرگترین ثواب، ثواب انصاف است.»

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید