مراسم رونمایی از البوم بوسه بر بال های پروانه

بوسه بر بال های پروانه در حوض نقره ای

0

موسیقی فارس_ مرضیه فخار : پنجشنبه 26 اردیبهشت مراسم رونمایی از آلبوم بوسه بر بال های پروانه ، سومین اثر علی جعفری پویان برگزار شد.  این آلبوم مجموعه ای است از آثار 18 آهنگساز ایرانی که توسط علی جعفری پویان با ویولن تک نوازی شده است.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، این مراسم ساعت 21 در کتابفروشی حوض نقره ای با اجرای ساحل کریمی آغاز شد.

مهمان ویژه  این مراسم فریدون شهبازیان ، درابتدای برنامه پشت میکروفن آمد و درباره این اثر و علی جعفری پویان یادداشتی را قرائت کرد. متن این یادداشت بدین شرح بود:  « در این البوم که امشب رونمایی آن است، از اثار بهترین آهنگسازان ایرانی استفاده شده است . جدا از نوشتن این آثار،  اجرای آنها بسیار حائز اهمیت است.

امشب آهنگسازان و نوازندگان بسیاری در جمع ما حضور دارند که به دشواری نواختن ساز ویولن آگاه هستند. بدون اغراق بایدگفت که ساز ویولن بین سازها ، سخت ترین نوع ساز است. آنجاست که هنر سولیست  مشخص می شود. علی جعفری پویان به بهترین شکل ممکن توانسته ، لحن و کوالیته را در این آثار اجرا کند.

در ادامه ی مراسم بخشی از قطعات اجرا شده در این آلبوم پخش شد و آهنگساز هر یک از این قطعات، درمقابل میکروفن درباره اثر خود صحبت کردند.

«ملی و راه های نرفته اش» ، جز اولین قطعاتی بود که پخش شد و معینی آهنگساز این اثر ، عنوان کرد که جعفری پویان از نوازندگانی است که هر وقت پارتیتور در مقابل او قرار بگیرد،  بدون تمرین می تواند نتها را اجرا کند .

مهدی گورنگي، آهنگساز بعدی بود که درباره این آلبوم صحبت کرد .

پس از پخش تیتراژ سریال «تاریکی شب روشنی روز» ، سعيد ذهني به پشت میکروفن آمد ضمن این که این نوازنده را دارای درک دراماتیک از فیلم دانست، اظهار داتشت: در این هوای ابری موسیقی که پیش روست ، حضور چنین نوازندگانی نعمت بزرگی است.

رضاخسروی و آیدین الفت نیز اهنگسازان دیگری بودند که درباره جعفری پویان و اثرش صحبت کردند.

پس از پخش ویدئوی فریاد ایران ساخته محمد سرير و خوانندگی استاد محمد نوری ، جعفری پویان نوازندگی این قطعه را با عشق به عادل فردوسی پور و کارلوس کی‌روش تقدیم کرد که با تشویق بسیار حضار رو به رو شد.

بهنود یخچالی با سه اثر در این آلبوم، آهنگساز بعدی بود که درباره این البوم صحبت کرد پس از آن جعفری پویان

نوازندگی این آثار را به نیما جوان و حامی حقیقی که در این قطعات نوازنده نفیر بود، تقدیم کرد. سپس از نوازنده پیشکسوت کریم قربانی، داریوش تقی پور و سهراب بهره‌مندی خواست که مقابل صحنه حضور یابند تا شخصا آلبوم خود را به آنها تقدیم کند.

رضا مرتضوي و آرش بادپا آهنگسازان دیگری بودند که دقایقی در این مراسم صحبت کردند.

بخش بعدی این مراسم تجلیل و یاد از استاد ناصرچشم آذر بود.  جعفری پویان درباره قطعه «قارچ سمی» وتجربه مشترکی که با این هنرمند فقید داشت، خاطره ای را تعریف کرد  و افزود: این اثر به دلیل فوت استاد ناتمام ماند و رضا تاجبخش پیانونوازی آن را به عهده گرفت.

بابک زرین مهمان دیگر این مراسم بود که پس از پخش بخشهایی از قطعات سریال «عاشقانه» درباره این اثرصحبت کرد.

بخش پایانی این مراسم صحبتهای علی جعفری پویان و تشکر از همه  کسانی بود که در تهیه این آلبوم او را یاری کرده بودند.

استاد وارطان ساهاکیان، داوود جعفری (قدیمی ترین نوازنده سازهای زهی ایران )، کیوان هنرمند ، رضاتاجبخش، آرمان موسي پور، نیما مسیحا ، مهیار علیزاده ،میلاد کیایی، محمدنصرتی، آرش بادپا ،جواد شریف پور ، آزاده امیری، داریوش تقی پور، سارنگ سیفی زاده، بصیر فقیه نصیری، احسان بیرق دار ،رضا فرهادی ،سالار زمانیان ،میچکا یغمایی، نیوشا بریمانی،  نیما کامکار، سهراب بره مندی ، علیرضاچهره غانی، عرفان شریف زاده، نازنین تهرانی، بهنام صبوحی ،کاوه عابدین، امیدنیک بین، بهاره ایلچی ، علی افشار و بسیاری دیگر از آهنگسازان و نوازندگان ، مهمانان این مراسم بودند

در ادامه عکسهای پانته آ صمیمی از این مراسم را مشاهده  کنید:

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید