گروه راک «کلدپلی» آلبوم جدید خود را منتشر می‌کنند

0

موسیقی فارس-غزل خواجوی: روزهای گذشته گروه راک-پاپ انگلیسی «کلدپلی» پستی را در صفحه اینستاگرام خود در حالی منتشر کردند که شعری از سعدی در آن به چشم می خورد و خبر انتشار آلبوم جدیدشان را دادند.

 

«کلدپلی» که آخرین آلبوم خود را به نام «A Head Full Of Dreams» سال ۲۰۱۵ منتشر کرده بودند، با خبر انتشار آلبوم جدیدشان طرفداران خود را شگفت زده کردند.

 

این گروه انگلیسی در کاری جالب برای طرفداران خود نامه ای ارسال کردند که در آن نوشته بودند:

«دوستان عزیز، نوشتن من زیاد خوب نیست و از این بابت متاسفم. و ما امیدواریم شما هر کجا که هستید، خوب باشید.»

 

آن‌ها در ادامه نامه نوشتند: « در ۱۰۰ سال گذشته، ما روی آلبومی کار می‌کردیم که اسم آن «Every Day Life» است و دارای دو بخش می باشد. بخشی از آن «Sunset» و بخش دیگر آن «Sunrise» نامیده می شود و به نحوی چگونگی احساس ما به چیزها را شرح می‌دهد. ما از خواب زمستانی عشق فراوانی برای شما می‌فرستیم.»

 

تصویری که در اینستاگرام خود منتشر کردند، تصویری از اعضای این گروه، با حال و هوای قدیمی است. در پیش زمینه تصویر آهنگی که با ارکستر نواخته شده است، پخش می‌شود و بالای آن به تاریخ ۲۲ نوامبر ۱۹۱۹ اشاره می‌شود.

 

نکته قابل توجه این است که در بالا سمت راست این تصویر شعر «بنی آدم اعضای یک دیگرند / که در آفرینش ز یک گوهرند» سعدی نوشته شده است که برای همگان سوال برانگیز بوده است که آیا گرو کلدپلی از اشعار سعدی در آلبوم خود استفاده کرده اند یا خیر.

 

 

گفتنی است این آلبوم روز ۲۲ نوامبر ( یکم آذر ماه) منتشر می‌شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید