کرونا همچنان موزیسین می‌گیرد

0

موسیقی فارس-دو موزیسین دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

این بار این ویروس توانست جان رییس موسسه عالی موسیقی لبنان و یک خواننده سرشناس سودانی  را بگیرد.

بسام سابا ـ رییس موسسه عالی موسیقی لبنان که یکی از فوت شدگان بر اثر کروناست، از برجسته ترین چهره‌های موسیقایی لبنان بود که با خواننده‌ها و موسیقیدان‌های شناخته شده‌ای همچون مارسیل خلیفه و زیاد الرحبانی همکاری داشته است.

وی که که ۶۱ سال سن داشت، ماه گذشته در پی وخیم شدن حالش در یکی از بیمارستان‌های بیروت بستری شد و در روزهای گذشته از دنیا رفت. او لیسانس موسیقی را از پاریس و فوق لیسانس این هنر را از مسکو اخذ کرده بود.

حمد الریح – خواننده سودانی

المیادین همچنین از فوت حمدالریح خواننده معروف سودانی خبر داد که سه روز پیش در اثر ابتلا به کرونا درگذشت. این خواننده ۸۰ ساله که ۶۳ فعالیت هنری را در سودان از سر گذرانده بود، در برابر ویروس کرونا تاب نیاورد و در یکی از بیمارستان های شهر خرطوم، پایتخت سودان از دنیا رفت.

حمد الریح یکی از شاخه‌های اصلی اتحادیه هنرمندان سودان بود که همواره به برپایی گروه‌های ورزشی در میان هنرمندان علاقه نشان می‌داد و خودش نیز عضو تیم ملی فوتبال سودان بود.

حمد الریح – خواننده سودانی

او خواننده تحصیل کرده‌ای بود که همواره آهنگ خواندن با لهجه فصیح عربی را ترجیح می‌داد. آهنگ‌های حمدالریح در میان مردم سودان بسیار شناخته شده و رایج است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید