در جلسه هیئت مدیره خانه موسیقی با مدیرکل دفتر موسیقی مطرح شد

نوربخش: دلیل حمایت از مدیر قبلی دفتر موسیقی، عملکرد او بود

0

دلیل حمایت از مدیر قبلی دفتر موسیقی، عملکرد او بود

موسیقی فارس-علی ترابی با اشاره به ضرورت اصلاح ساختار شورای شعر گفت: حتما باید در این شوراها جامعه‌شناس و روانشناس هم حضور داشته باشند چرا که شعرهای رسیده به این شورا باید از مناظر مختلف مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

به گزارش  موسیقی فارس، جلسه هیئت مدیره خانه موسیقی ایران با حضور علی ترابی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد عصر دوشنبه با بررسی راهکارهای همکاری متقابل و همچنین وضعیت کلی موسیقی کشور در خانه موسیقی برگزار شد.

در این جلسه سید محمد میرزمانی رئیس هیئت مدیره، تقی ضرابی، داود گنجه ای،مسعود شعاری، بهداد بابایی از اعضای هیئت مدیره، حمیدرضا نوربخش مدیر عامل، حمیدرضا عاطفی معاون اجرایی، علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد و مجید فروغی روابط عمومی معاونت هنری حضور داشتنند.

 

برخی از امور را می‌توان به خانه موسیقی محول کرد

در ابتدای جلسه میرزمانی ضمن خوشامد و تبریک سمت جدید علی ترابی در خصوص اموری که آمادگی تفویض به صنف را دارد به نکاتی اشاره کرد و گفت: برخی از امور را می‌توان به خانه موسیقی محول کرد و دفتر موسیقی باید در این زمینه بررسی های معمول و همکاری های لازم را انجام دهد.

همچنین دیگر اعضای هیئت مدیره با اشاره به مواردی همچون معضل بیکاری و عدم اشتغال جوانان فارغ التحصیل، لزوم آسیب شناسی جریانات موسیقی و لغو کنسرت ها، علل و عوامل عدم استقبال از موسیقی های جدی و هنری، ضرورت حمایت از فعالیت های فرهنگی و غیر انتفاعی در حوزه آموزش و پژوهش، تاکید برتعامل و تفاهم در حوزه های مختلف موسیقی، نظارت و رسیدگی به وضعیت آموزشگاه های موسیقی، ایجاد شرایط مساعد برای فعالیت در انواع مختلف موسیقی و… ابراز امیدواری کردند تا در این دوره به این موارد رسیدگی جدی شود.

 

دلیل حمایت از مدیر قبلی دفتر موسیقی، عملکر او بود

در ادامه نیز حمیدرضا نوربخش خطاب به علی ترابی، مدیر کل دفتر موسیقی گفت: خانه موسیقی وظیفه دارد تا از مدیر کل دفتر موسیقی حمایت کند و اگر این حمایت از مدیر کل قبلی نیز صورت گرفت تنها به دلیل کارکرد مثبت ایشان در چند سال مسئولیت شان بود. اگر این قدم ها در دوره بعدی هم مثبت و به نفع اهالی موسیقی باشد قطعاً خانه وظیفه دارد تا از شما هم حمایت کند چرا که خانه موسیقی می خواهد یار و کمک کار شما باشد تا مسائل سریع تر و بهتر حل و فصل شود.

نوربخش همچنین با اشاره به موضوع اصل 44 و واسپاری امور به صنف از آقای ترابی خواست تا آنچه از امور موسیقی را که قابلیت واگذاری به صنف را دارد مشخص نمایند تا به صنف واگذار شود.

 

سال بسیار سختی در پیش رو داریم

در این جلسه علی ترابی نیز گفت: ما باید دایره نظارت و صدور مجوز را به سرعت کوچکتر کنیم و با واگذاری امور به صنف هم کاملا موافقم. ضمن اینکه ما به زودی راهکارهای مرتبط با بخش نظارت در مسیر سهولت صدور مجوز را اعلام خواهیم کرد.

ترابی همچنین با اشاره به کمبود بودجه و بدهی بجا مانده از سال قبل گفت: سال بسیار سختی در پیش رو داریم.

 

باید روانشناس و جامعه‌شناس هم در شورای شعر حاضر باشند

وی به ضرورت اصلاح ساختار شوراها از جمله شورای شعر نیز اشاره کرد و گفت: حتما باید در این شوراها جامعه شناس و روانشناس هم حضور داشته باشند چرا که شعرهای رسیده به این شورا باید از مناظر مختلف مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

مدیرکل دفتر موسیقی در پایان با اشاره به نکات مطرح شده از سوی اعضای هیئت مدیره به مواردی اشاره و ابراز امیدواری کرد با همکاری و همراهی خانه موسیقی گام های مثبتی در جهت اعتلای موسیقی کشور برداشته شود.

منبع: فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید