۱۲ اسفند در تالار وحدت تهران و در همراهی با محسن شریفیان؛

«خون بس» بمانی در دیدار با دارکوب ها

0

موسیقی فارس-گروه موسیقی «دارکوب» شامگاه شنبه ۱۲ اسفند بار دیگر در تالار وحدت روی صحنه رفت تا نخستین شب از کنسرت زمستانی خود را برگزار کند.

به گزارش موسیقی فارس، گروه موسیقی «دارکوب» شامگاه شنبه ۱۲ اسفند در تالار وحدت روی صحنه رفت و نخستین شب از کنسرت زمستانی خود را برگزار کند. این در حالی است که در ابتدای این کنسرت به دلیل ضعف صدابرداری تالار وحدت، صدای موسیقی در سالن از کیفیت بسیار پائینی برخوردار بود ولی به مرور و با بهتر شدن شرایط اعضای «دارکوب»، آنها با انرژی بیشتری به نوازندگی پرداختند تا نخستین شب از اجرای زمستانی «دارکوب» با هیجان بیشتری برگزار شود.

همایون نصیری در ابتدای این کنسرت رو به حضار گفت: خوشحالیم که با مخاطبانی تا این حد فرهیخته طرف هستیم که هنوز موسیقی جدی را حمایت می‌کنند و این برای ما قابل احترام است. امشب با انرژی تمام برای شما ساز می‌زنیم و می‌کوبیم چون کار دارکوب‌ها کوبیدن است.

همایون نصیری

سرپرست گروه «دارکوب» پس از اجرای قطعه ای با حضور محسن شریفیان و سجاد عرب زاده توضیخ داد: مفتخرم که در این قسمت از برنامه یکی از عزیزترین مهمانان حاضر در سالن را به شما معرفی کنم. مهمانی که مهمان نیست و در واقع یک دوست تمام عیار است و من به دوستی با ایشان همیشه افتخار کرده‌ام. از ۱۷ سالگی در ارکسترشان ساز زده‌ام و قطعا تا همیشه این همکاری برای من افتخار است. خوشحالم که بعد از چند سال سکوت دوباره با شکوه ویژه‌ای برگشته‌اند و استقبال قابل توجهی را از ایشان شاهد بوده‌ایم. دوست خوبم آقای علیرضا عصار.

گروه بعد از این بخش بود که قطعه «رود» از ساخته‌های آرین ملکیان و نوازندگی عود میثم مروستی را اجرا کرد، این در حالی است که اجرای قطعه پرطرفدار «ترش رو» بخش بعدی برنامه بود که سجاد عرب‌زاده آن را خواند.

معرفی سیامک انصاری دیگر بخش کنسرت بود که پس از قطعه «یک نظر بر یار کردم» برای مخاطبان اجرا شد اما در اواسط کنسرت بود که به یکباره با پخش دکلمه نخست قطعه «خون بس» با صدای روزبه بمانی، مهم ترین بخش کنسرت زمستانه «دارکوب» آغاز شد و روزبه بمانی روی صحنه آمد و قطعه «خون بس» را اجرا کرد.

روزبه بمانی

این خواننده و ترانه سرا در سخنانی کوتاه گفت: این اولین اجرای رسمی و زنده من روی صحنه بود و اقعا برایم سخت بود. آقای عصار حالا می فهمم که شما چقدر روی صحنه سختی کشیده‌اید. البته هر خواننده‌ای هم این شانس را ندارد که اولین اجرای رسمی وزنده خود را با بهترین‌های مملکت‌اش روی صحنه ببرد. واقعا برای من حضوردرکنار اعضای دارکوب لذت‌بخش بود.

همایون نصیری هم درباره روزبه بمانی بیان کرد: روزبه بمانی احتیاجی به تعریف من ندارد و سال های سال خودش را با آثارش ثابت کرده است. چقدر خوشحالیم که با روزبه همکاری می کنیم. وقتی با روزبه بمانی کار می کنی به جرات میتوانم بگویم که دیگر کارکردن با شاعران دیگر سخت است.

«جانا» جدیدترین قطعه گروه «دارکوب» با ترانه و ملودی سجاد عرب‌زاده نیز برای اولین بار اجرا شد که همایون نصیری از انتشار این اثر در هفته‌های آینده خبر داد.

محسن شریفیان که از سوی همایون نصیری به عنوان ستاره و نابغه موسیقی جنوب معرفی شد قطعه «لیوا» را با شور و حال خاصی اجرا کرد و این بخش از بخش‌های پرطرفدار این کنسرت بود. ضمن اینکه تکرار اجرای قطعه «ترش رو» نیز اختتامیه‌ای بود، البته اجرای چند قطعه بی‌کلام کوبه‌ای از سوی اعضای گروه نیز غافلگیری دارکوب ها در این برنامه بود.

همایون نصیری، هومن نامداری، آرش پزندمقدم، مسعود همایونی، محسن شریفیان، روزبه بمانی، سجاد عرب‌زاده، حسین رضائی نیا اعضای گروه موسیقی «دارکوب» را تشکیل می دادند.

کنسرت زمستانه گروه «دارکوب» به همت موسسه «کامیاب بهاران» و به تهیه کنندگی علی حق شناس روی صحنه رفت.

منبع: مهر

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید