با حضور داود آزاد صورت می‌گیرد؛

بررسی اوضاع امروز آواز ایرانی در نشست «آیین آواز»

0

 موسیقی فارس– بیست و چهارمین نشست تخصصی آموزشی آیین آواز از ساعت 18 سه‌شنبه 23 مرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود که طی آن، داود آزاد (خواننده و نوازنده باسابقه) با موضوع «اوضاع امروز آواز ایرانی» در بخش مبحث فنی و تئوریک ماه حضور می‌یابد. علی شیرازی (کارشناس مجری برنامه) نیز با پرسش‌هایش این خواننده و مدرس باسابقۀ آواز را همراهی می‌کند.

به گزارش موسیقی فارس،قرار است داود آزاد در بخشی دیگر از نشست، آواز بداهه‌ای را هم به همراه یکی از تصنیف‌های مشهورش اجرا می‌کند. در اجرای این بخش، آزاد، ضمن خواندن تنبور می‌نوازد و نبیل یوسف شریداوی (نوازنده دف) او را همراهی می‌کند.

همچنین بخش‌های دیگری هم برای بیست و چهارمین نشست آیین آواز پیش‌بینی شده که جزئیات آن در اخبار آتی به اطلاع عموم خواهد رسید.

نشست تخصصی آموزشی آیین آواز با هدف احیای هنر آواز از طریق تجلیل و یادکرد از آوازخوانان و مدرسان قدیمی و نیز معرفی صاحبان استعدادهای جوان و میانسال در هنر آواز ایرانی به همراه ارائه مباحث فنی و تئوریک، به مدت دو سال است که توسط کانون موسیقی ارسباران راه‌اندازی و در این مدت با استقبال علاقه‌مندان روبرو شده است.

فرهنگسرای ارسباران در ضلع شمال غربی پل سیدخندان، خیابان جلفا (ارسباران) واقع شده و حضور در سلسله نشست‌های ماهانۀ آیین آواز برای همه دوستداران این هنر اصیل، آزاد و رایگان خواهد بود.

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید