دیدار سید عباس صالحی با خانواده دین محمد زنگشاهی

وزیر ارشاد با خانواده دین محمد زنگشاهی دیدار کرد

0

موسیقی فارس-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به سیستان و بلوچستان با خانواده هنرمند موسیقی بلوچستان «دین محمد زنگشاهی» که اخیرا از دنیا رفته است، دیدار کرد.

به گزارش موسیقی فارس، به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، سید عباس صالحی روز گذشته ـ ۱۲ مرداد ماه ـ در دیدار با خانواده دین محمد زنگشاهی (دین محمد زمک زهی) لوحی را به پاس زحمات این هنرمند به خانواده او اهدا کرد.

در متن این لوح آمده است: «بدون شک استاد دین محمد زمک زهی از درخشان‌ترین ستاره‌های آسمان موسیقی بلوچستان به شمار می‌روند.

تلاش این هنرمند فقید در عرصه اعتلای موسیقی نواحی این منطقه و تربیت شاگردان فراوان جای تقدیر و تشکر دارد.»

دین محمد زمک زهی از خوانندگان و نوازندگان چیره دست موسیقی بلوچستان و از معدود هنرمندان موسیقی اقوام ایران است که کتاب تالیف کرده است.

دین محمد زنگشاهی فرزند پهلوان موسی زنگشاهی از تبار پهلوانان برجسته موسیقی بلوچستان (دارای درجه یک هنری) بود که چهارم مرداد ماه بر اثر بیماری کبد در بیمارستان میرجاوه از دنیا رفت.

دین محمد نوازنده قیچک و یکی از بهترین میراث داران موسیقی بلوچستان بود و بنیانگذار گروه موسیقی مکران نیز بود. بیش از صدها قطعه موسیقی بلوچی از استاد دین محمد زمک زهی در آرشیو رادیو و تلویزیون استان وجود دارد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید