برگزیدگان بخش موسیقی در نوزدهمین دوره جشن سالانه حافظ

0

موسیقی فارس_پریسا حسین پور: نوزدهمین دوره جشن سالانه حافظ(دنیای تصویر) شامگاه گذشته ،۲۰ تیر ماه، با حضور اهالی سینما، تلویزیون و موسیقی، با تاخیر حدود دو ساعته در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد و با معرفی اسامی برگزیدگان این دوره به پایان رسید.
در ادامه نگاهی داریم به برگزیدگان بخش موسیقی در نوزدهمین دوره جشن سالانه دنیای تصویر.

اهدای تندیس افتخاری جشنواره به رامین جوادی، آهنگساز بازی تاج و تخت:

در این مراسم برای نخستین بار اعلام شد که که تندیس افتخاری نوزدهمین دوره جشن حافظ به رامین جوادی آهنگساز سریال مشهور «بازی تاج و تخت» اهدا می شود.
رامین جوادی که خود امکان حضور در مراسم را نداشت با ارسال پیامی ضمن قدردانی از جشن حافظ و تندیس افتخاری آن را باعث افتخار دانست. متن پیام وی توسط دکتر امیر هوشنگ هاشمی به سه زبان فارسی، انگلیسی و فرانسوی در سالن قرائت شد. متن کامل پیام وی بدین شرح است: «متاسفانه امکان حضور در این مراسم را نداشتم اما دعوت به این جشن و دریافت این جایزه برای من افتخار بزرگی است. رامین جوادی. ۲۰۱۹». در ادامه امید معلم اعلام کرد که جایزه رامین جوادی طی مراسمی رسمی و توسط اصغر فرهادی به دست ایشان خواهد رسید.

تندیس بهترین ترانه تیتراژ در دستان علیرضا قربانی برای فیلم سینمایی چهارراه استانبول:

علیرضا قربانی برای تیراژ فیلم سینمایی «چهارراه استانبول» ساخته مصطفی کیایی، تندیس بهترین ترانه تیتراژ این دوره از جشن حافظ را از دستان رضا یزدانی و الهه حصاری دریافت کرد‌ و گفت: «حداقل دو بار از دست علی معلم این جایزه را گرفتم و خوشحالم که این جشن ادامه دارد».
در ادامه بنا به درخواست حاضران در سالن، فرزاد حسنی مجری مراسم، رضا یزدانی و الهه حصاری، علیرضا قربانی بخشی از قطعه چهارراه استانبول را به طور زنده در سالن اجرا کرد.

تندیس بهترین موسیقی متن فیلم برای بامداد افشار و فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده:

با حضور محمد سریر و مجید مظفری به روی صحنه، تندیس بهترین موسیقی متن فیلم به بامداد افشار برای فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده» به کارگردانی هومن سیدی تعلق گرفت.
بامداد افشار پس از دریافت تندیس گفت: «جایزه را به استان مازندران و بچه‌های گروه فرهنگی پینا که در ضبط آواهای محلی مازندران به من کمک کردند تقدیم می‌کنم».

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید