با انتشار فراخوان؛

رقابت نوازندگان تار و سه‌تار در جشنواره «دراب»

0

موسیقی فارس- جشنواره تار و سه تارنوازی «دراب» با هدف تکریم و پاسداشت موسیقی اصیل ایرانی در گروه‌های سنی نوجوان و بزرگسال برگزار می‌شود.

جشنواره تار و سه تار نوازی «دراب» به منظور تکریم و پاسداشت موسیقی اصیل ایرانی در گروه‌های سنی نوجوان و بزرگسال ۱۴ و ۱۵ شهریور در فرهنگسرای بهاران برگزار می‌شود. داریوش پیرنیاکان و زیدالله طلوعی به عنوان هیات داوران و محمد سالاروند به عنوان دبیر این جشنواره معرفی شده‌اند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

«زمان اجرای هر نوازنده در مسابقه پنج دقیقه و حداکثر هفت دقیقه است.

انتخاب قطعات برای اجرای بخش مسابقه آزاد بوده و پیشنهاد می‌شود قطعاتی با تکنیک‌های مختلف انتخاب شود تا هنر نوازندگی مشخص شود.

شرکت‌کنندگان تا سن ۱۵ سال تمام در رده سنی نوجوان و بالای ۱۵ سال، در رده سنی بزرگسال دسته‌بندی می‌شوند.

تمامی سبک‌ها و تکنیک‌های نوازندگی، صرف نظر از مکتب نوازندگی آنان ارزیابی می‌شود.

روزهای مسابقه ساز تار و سه تار به صورت مجزا برگزار خواهد شد.

به برگزیدگان اول تا سوم این جشنواره در هر دو رده سنی علاوه بر اهدای لوح و تندیس جشنواره، جوایز نقدی ارزنده تعلق خواهد گرفت.

برای شرکت در بخش مسابقه جشنواره، متقاضی باید نمونه نوازندگی خود را به صورت فیلم (کیفیت مطلوب) با زمان سه تا پنج دقیقه به جشنواره ارسال کند.

از علاقه‌مندانی که تمایل به شرکت در جشنواره «دراب» دارند دعوت می‌شود فیلم نمونه اثر نوازندگی و تصویر کارت ملی خود را تا تاریخ ۱۰ شهریور به نشانی @jashnvarehdorrab ارسال کنند.

کیفیت فیلم‌های ارسالی در حد گوشی‌های همراه قابل قبول است. دبیرخانه جشنواره در ساعت‌های اداری با شماره تلفن‌های ۶۶۲۳۱۱۱۹ و ۶۶۳۰۴۱۷۱ پاسخ‌گوی پرسش‌های علاقه‌مندان خواهد بود.»

مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان جشنواره پنجشنبه ۱۶ شهریور در سالن همایش‌های فرهنگی هنری بهاران برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید