ابراهیم اثباتی درگذشت

0

موسیقی فارس-غزل خواجوی: ابراهیم اثباتی آهنگساز موسیقی و تئاتر، نوازنده دیوان، تنبور و سه تار،  بعد از سال‌ها مبارزه با بیماری سرطان شامگاه پنج‌شنبه درگذشت.

ابراهیم اثباتی متولد 1350 بود. او موسیقی را از سال‌ 64 با ساز تنبور آغاز کرده و از رهنمودهای استاد سید خلیل عالی نژاد بهره‌ برد. اثباتی همسر نسیم ادبی، بازیگر تئاتر و تلوزیون بود و برای چند فیلم سینمایی نیز آهنگ ساخته بود. این هنرمند همچنین ریاست هیئت مدیره انجمن موسیقی خانه تئاتر را بر عهده داشت.

وی در سال ۱۳۸۰ با جمعی از هنرمندان و نوازندگان، گروه وصل صوفیان را تاسیس کرد، که حاصل آن اجرای کنسرت‌ در داخل و خارج از کشور بوده است.

او که آذر ماه امسال به بیماری کرونا مبتلا شده بود به خبرنگاران گفته بود: «خوشبختانه توانستم این بیماری را مانند سرطان پشت سر بگذارم و حال جسمی‌ام خوب است. قرار است چند پروژه نمایشی را آغاز کنم اما فعلا درباره آن چیزی نمی‌گویم تا قطعی شود.»

او ادامه داد: «هروقت شرایط برگزاری کنسرت درست شده و به روال سابق برگردد قطعا برنامه خواهیم داشت.»

بیماری این نوازنده از دو سال پیش آغاز شده و در دو هفته اخیر شدت گرفته بود. سرانجام او بر اثر بیماری سرطان شامگاه روز پنج‌شنبه دوم بهمن ماه 1399 دار فانی را وداع گفت. وی هنگام مرگ ۴۹ سال داشت. 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید