اولین تجربه اجرا در تهران رویال‌هال

اعلام جزییات فستیوال موسیقی ققنوس

0

موسیقی فارس- سالن تهران رویال هال، اولین تجربه اجرا را با فستیوال موسیقی ققنوس از سر می‌گذراند.

به گزارش موسیقی فارس، نخستین فستیوال موسیقی ققنوس در حالی کار خود را آغاز می‌کند که قرار است، سالن تهران رویال‌هال به واسطه آن نخستین اجرای زنده موسیقی را روی صحنه‌اش تجربه کند.

محمدحسین توتونچیان (مدیرعامل شرکت فرهنگی‌هنری ققنوس و مدیر فستیوال) درباره جزییات این رویداد توضیح داد: شب اول فستیوال 10 شهریور با عنوان شب مشاهیر برگزار می‌شود که با اجرای شهرام ناظری همراه خواهد شد. در این اجرا اعضای گروه مولوی ناظری را همراهی خواهند کرد. محمدحسین پرنیا (سنتور)، صابر نظرگاهی (تار)، سینا جهان‌آبادی (کمانچه)، بابک غسالی (عود)، فرهاد جعفری (سازهای کوبه‌ای) و شهریار نظری (دف) اعضای گروه مولوی هستند و شروین مهاجر (کمانچه) و مهرزاد اعظمی‌کیا (کمانچه آلتو) نوازندگان مهمان خواهند بود.

او ادامه داد: شهرام ناظری در این اجرا قطعات ماندگارش را اجرا خواهد کرد؛ قطعه «زمستان»، «پرواز»، «آهسته که سرمستم»، تصنیف «کابوکی(کردی)»، «حلاج»، «قفل زندان» و «راست بگو، نهان مکن» از جمله این قطعات  خواهند بود.

توتونچیان همچنین گفت: 11 شهریور شب موسیقی پاپ فستیوال با اجرای هوروش بند سپری خواهد شد و اعضای گروه در دو سانس روی صحنه خواهند رفت و قطعات پرطرفدارشان را اجرا خواهند کرد. این در حالی است که 12 شهریور و در شب موسیقی تلفیقی فستیوال، گروه چارتار در تهران رویال هال روی صحنه خواهند رفت و این گروه نیز دو سانس میزبان مخاطبانش خواهند بود.

مدیر فستیوال ققنوس اضافه کرد: 13 شهریور، شب موسیقی فارسی ـ کردی با گروه اساتید کامکارها رقم خواهد خورد. اجرا در دو بخش فارسی و کردی برگزار خواهد شد. «بیابان بی‌کران»، «فراق»، «خانه‌ام ابریست»، «به یاد مادر»، «وره یارم» و همچنین قطعاتی از موسیقی فولکلور کردی اجرا خواهد شد. هوشنگ کامکار مدیر هنری گروه است و بیژن کامکار (خواننده و رباب)، پشنگ کامکار (سنتور)، قشنگ کامکار (سه‌تار)، ارژنگ کامکار (تنبک)، ارسلان کامکار (خواننده و عود)، اردشیر کامکار (کمانچه)، اردوان کامکار (سنتور)، نیریز کامکار (تار)، هانا کامکار (همخوان و دف)، سهراب کامکار (کوبه‌ای)، صبا کامکار (هم‌خوان)، مریم ابراهیم‌پور (هم‌خوان)، امیرناصر رنجبر (کمانچه) و تارا کامکار (بندیر و تنبک) در این اجرا روی صحنه خواهند رفت.

او افزود: 14 شهریور شب موسیقی ایرانی فستیوال خواهد بود که با اجرای سالار عقیلی و مهیار علیزاده همراه خواهد بود و در واقع اجرای پایانی این فستیوال است. این کنسرت با اجراى آثار جدیدى به آهنگسازى مهیار علیزاده همچون «بگو کجایی»، «نظری کن» و اجراى آثار خاطره انگیزی چون «ایران»، «خوشه‌چین» ، «وطن» و «از تنهایی گریه مکن» همراه است. بازیگر این اثر، مارال فرجاد است و رضا موسوی کارگردانی هنری و طراحی صحنه را بر عهده داشته است. بهنام ابوالقاسم (پیانو و سرپرست آنسامبل) به همراهى گروه کُر 21 نفره تُنال به رهبرى میلاد عمرانلو، پدرام فریوسفی (ویلن)، امین غفاری (ویلن آلتو)، پیمان حاتمى (گیتار)، مهیار طهماسبى (ویولنسل)،  فرشید پاتینیان (کنترباس) و بهتاش ابوالقاسم (پرکاشن) در این اجرا روی صحنه خواهند رفت.

این تهیه‌کننده موسیقی درباره ویژگی‌های فنی سالن تهران‌ رویال هال که میزبانی فستیوال را بر عهده دارد، توضیح داد: این سالن از استیج بزرگ و ماشینری برخوردار است و دو طرف استیج قابلیت هدایت شدن به سمت پایین را دارد. از نطر بنده این سالن یکی از بهترین‌ میکسرهای نور و صوت  و میکروفون را دارا است و سقف بلندی نیز دارد. به جرات می‌توانم بگویم که این سالن نقطه کور ندارد و از طرفی داشتن نمایشگرهای دات 3، شیب مناسب و… از ویژگی‌های مثبت این سالن است.

علاقه‌مندان برای حضور در فستیوال ققنوس می‌توانند برای خرید بلیت به وبسایت ایران‌کنسرت مراجعه کنند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید