الهام کریمی:

حیات موسیقی زنان در گرو حمایت بانوان است

0

گروه آوای صحرا به زودی روی صحنه می رود

موزیک فارس_سهند اینانلو: گروه آوای صحرا یکی از مجموعه های فعال و با کیفیت در عرصه موسیقی زنان ایران است که سابقه ای بالغ بر ۵سال فعالیت رسمی موسیقیایی را در کارنامه خود می بیند.
به گواه کارشناسان موسیقی بانوان، آثاری که تاکنون از آوای صحرا در کنسرت ها اجرا شده است از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، چه بسا همین امر نیز باعث استقبال بالای مخاطبین از اجراهای گروه بوده است. گروه آوای صحرا جایگاه مناسبی نزد علاقمندان زنِ موسیقی در کشور پیدا کرده است، که همین امر نیز از سطح کیفی بالای آثار این گروه حکایت دارد.
اما مدتی است که خبری از برگزاری کنسرت توسط آوای صحرا شنیده نمی شود، از همین روی با الهام کریمی (سرپرست و خواننده گروه آوای صحرا) به گفتگو پرداختیم که بخشی از آن را در ادامه می خوانید.

 کمی از آوای صحرا برای مخاطبین ما بگویید، اصلا گروه چطور تشکیل شد؟
گروه آوای صحرا در سال ۱۳۹۴ با سرپرستی و خوانندگی من و با حضور نوازنده های بنامی چون؛ پدیده احرار نژاد، آوا ایوبی، شیما بلوکی فر، نازنین پدر ثانی و مژگان ابوالفتحی تشکیل شد و در همان دوره به ثبت رسمی نیز رسید. سپس با حضور این نوارنده ها در سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ کنسرت هایی را در فرهنگسرای نیاوران‌ به روی صحنه بردیم که خوشبختانه بازخورد بسیار دلگرم کننده ای هم از مخاطبین دریافت کردیم.این بار این گروه با ترکیب جدیدی از نوازنده ها در ۲۷ مرداد ماه به روی صحنه میرود.
با توجه به تغییراتی که اشاره کردید، آیا گروه کیفیت سابق را خواهد داشت؟
فکر می کنم باید مخاطبین در این ارتباط نظر بدهند و آنها هستند که در این زمینه ها قضاوت می کنند، اما من به تمام اعضای جدید گروه اعتماد کامل را دارم .
میزان حمایت زنان علاقمند به موسیقی از گروه هایی مشابه آوای صحرا را چگونه می بینید؟ آیا رضایت بخش است؟
با وجود تعداد اندک کنسرت های بانوان باید بگویم حمایت علاقمندان بسیار امیدبخش است. هرچند همچنان به حمایت بیشتری از سوی زنان نیاز داریم، ولی با وجود اینکه فقط یک راه برای ارائه آثار داریم و شاید همه زنان امکان حضور در کنسرت را نداشته باشند، بازهم پشتوانه عظیمی هستند برای گروه هایی چون آوای صحرا. در حقیقت حیات موسیقی زنان در ایران به همین حمایت هاوابسته است
از آخرین کنسرت آوای صحرا زمان نسبتا زیادی گذشته است، برنامه ای برای اجراهای جدید ندارید؟
همانطور که پیشتر نیز گفتم پس از تغییراتی که در گروه صورت گرفت، برنامه ریزی جدیدی را هم در دستور کارمان قرار دادیم که شامل برگزاری کنسرت در آینده نزدیک هم می شود که هم اکنون نیز مشغول تمرین برای همین اجرا هستیم.
تاریخ این برنامه هنوز مشخص نشده است؟
این کنسرت در ۲۷ مرداد ، ساعت ۲۰:۳۰ در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.
در پایان اگر سخنی با مخاطبانتان دارید بفرمایید.
همینجا باید از بانوان علاقمند به موسیقی برای حضور در کنسرت گروه آوای صحرا دعوت کنم، چرا که با حضورشان باعث دلگرمی ما می شوند تا با قدرت بیشتری به راهمان ادامه دهیم.

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید