آموزشگاهی برای ارائه رموز ساخت آلات موسیقی

ماهون به مدیریت امیرطاهری افتتاح شد

3

موسیقی فارس- امیر طاهری از افتتاح آموزشگاهی با رویکرد آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی خبر داد.

به گزارش موسیقی فارس، آموزشگاه سازسازی ماهون به مدیریت امیر طاهری با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. این آموزشگاه در دو بخش آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی دورهای تخصصی خود را برگزار می‌کند.

امیر طاهری درخصوص تاسیس آموزشگاه ماهون توضیح داد: این آموزشگاه با رویکرد آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی قصد دارد تا با نگاهی جدی‌تر علاوه بر ایجاد زمینه‌های آشنایی هنرجویان با این حرفه و تربیت افراد متخصص، شرایط اشتغال جوانان و علاقه‌مندان را نیز فراهم آورد. چرا که با توجه به شرایط اقتصادی موجود فعالیت در این حرفه هنری علاوه بر مرتفع ساختن نیازهای هنرمندان نوازنده در تهیه ساز، می‌تواند تا حدود زیادی از خروج ارز از کشور جلوگیری به عمل آورد.

او ادامه داد: از آنجایی که برخی نوازندگان و هنرجویان موسیقی در تهیه و انتخاب ساز مناسب دچار مشکلات فراوانی می‌شوند این مرکز در نظر دارد سازهای دست ساز را در یک فضای رقابتی ارائه دهد و از طرفی نوازندگان و هنرجویان این فرصت را خواهند داشت تا سازی را که از لحاظ لحن و طنین کاملاً منطبق بر نیازهای آنان و متناسب با ویژگی فیزیکی و بدنی‌شان طراحی شده است بنوازند.

آموزشگاه ماهون علاوه بر ارائه فنون و رموز ساخت کلیه آلات موسیقی به صورت حرفه‌ای و آکادمیک با برگزاری دوره‌های تخصصی رگلاژ، تعمیر، سازشناسی و اکوستیک این توانایی را در نوازندگان و هنرجویان به وجود می‌آورد تا خود به رفع کلیه نیازهایشان در این خصوص اقدام کنند. این آموزشگاه به منظور برگزاری دوره‌های پیشرفته آموزش ساخت ساز از حضور اساتید و بزرگان سازسازی و  موسیقی بهره می‌برد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

3 دیدگاه

پاسخ دهید