آغاز جریان تحریم جشنواره سی و پنجم؛

انصراف برخی هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر و لغو کنسرت ها+عکس

0

موسیقی فارس: امروز ۲۲دی ماه ۱۳۹۸ و در پی اتفاقات ناگوار روزهای اخیر برخی هنرمندان عرصه سینما، موسیقی و تئاتر با انتشار بیانه هایی از شرکت در جشنواره فجر انصراف داده اند.

تا به این لحظه مسعود کیمیایی، کیوان ساکت، فاطمه معتمد آریا، هومن سیدی، پیمان معادی، هانا کامکار، علی قمصری، سارا بهرامی و حسن معجونی از شناخته شده‌ترین چهره‌های جامعه هنری در ایران هستند که از شرکت در سی و پنجمین دوره جشنواره فجر انصراف داده اند. همچنین این جشنواره با انصراف ١٠٠ هنرمند مشهدی در جشنواره تئاتر روبرو بوده است. در این میان شهرام لاسمی نیز پس از سی سال خدمت در صدا و سیما برای همیشه از این رسانه خداحافظی کرد.

مسعود کیمیایی با انتشار ویدئویی ضمن ابراز همدردی با مردم داغدیده ایران اعلام کرد دوست ندارد فیلم “خون شد” در جشنواره نمایش داده شود. “خون شد” آخرین ساخته مسعود کیمیایی در این سال‌هاست ولی تهیه کننده این فیلم ساعاتی پس از انتشار ویدئوی کیمیایی اعلام کرد که این فیلم در جشنواره فجر اکران خواهد شد.

کیوان ساکت، آرش صمیمی، نیما عظیمی نژاد، مانی جعفرزاده و جمعی از موزیسین های ایرانی نیز با انتشار متنی مشابه در صفحات شخصی خود، انصراف‌شان را از شرکت در این دوره جشنواره موسیقی فجر اعلام کردند.

علیرضا قربانی هم با انتشار پستی در اینستاگرام خبر از لغو کنسرت های “با من بخوان” در ماه جاری داد. پس از آن کنسرت علیرضا عصار نیز برای بار دوم در تهران لغو شد. همچنین کنسرت گروه رستاک به علت اتفاقات ناگوار و سوگواری مردم و اعضاء گروه برای بار سوم در اصفهان با تعویق مواجه شد.  اجرا ٢۶ دی ماه بهنام بانی و همینطور کنسرت امین حبیبی که بنا بود پس از ١۵ سال انتظار برگزار شود نیز لغو شد. گروه ارکستر پارسوآ نیز به احترام مردم داغدیده ایران و نبود “حال مساعد” برای یک اجرای پرشور این کنسرت را لغو و به تاریخ دیگری موکول کردند.

این گزارش بروزرسانی می‌شود.

متن منتشر شده توسط موزیسین هایی که اعلام انصراف نموده اند؛

 

 اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید