تامین ارز؛

چالش‌ مهم جشنواره موسیقی فجر

0

موسیقی فارس-مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش دبیرخانه جشنواره موسیقی فجر برای تامین ارز لازم برای حضور گروه‌های خارجی این دوره خبر داد.

به گزارش موسیقی فارس به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی ترابی در برنامه رادیویی «شب موسیقی» شبکه رادیویی تهران با اشاره به چالش‌های پیش روی دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر درباره حضور گروه‌های خارجی در این دوره از جشنواره با توجه به مشکلات ارزی کشور توضیح داد: بر اساس سیاست‌های دولت، ارز دولتی تنها به کالاهای اساسی تعلق می‌گیرد و ما نمی‌توانیم از آن برای برگزاری جشنواره موسیقی فجر استفاده کنیم در نتیجه امسال بحث ارز یکی از چالش‌های مهم ما است.

وی افزود: بیشتر اتفاقات مخصوصا در بخش بین‌الملل وابسته به ارز و بودجه است و ما این مساله را پیگیری کردیم که خوشبختانه در  چند روز اخیر خبرهای امیدوارکننده‌ای می‌رسد.

مدیرکل دفتر موسیقی با اعلام اینکه نسبت به سال گذشته وضعیت مالی خوبی در جشنواره موسیقی فجر وجود ندارد، گفت: ما باید با نهایت صرفه‌جویی و دقت گروه‌ها را انتخاب کنیم و کیفیت را حفظ خواهیم کرد. ممکن است از نظر کمیت گروه‌های شرکت‌کننده دستخوش تغییر شویم اما تاکید این است که گروه‌های باکیفیتی در جشنواره امسال حاضر شوند.

سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر هم‌زمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از تاریخ ۲۴ تا ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید