فلامنکویی مردمی با قیمت بلیتی پایین‌تر از حد معمول

0

موسیقی فارسهوتن وکیلی‌مقدم از حرکت گروه کوچی از فلامنکوی خالص به سمت فلامنکویی مردم‌پسند و همچنین از هزینه‌های اجرا در نیاوران گفت.

به گزارش موسیقی فارس، کوچی نام گروهی است که از سال 1391 با سرپرستی و تک‌نوازی گیتار هوتن وکیلی‌مقدم اجراهایی را در سبک فلامنکو روی صحنه برد. این گروه، در سال‌های نخست فعالیتش قطعات بدون کلامی از بزرگان این سبک مانند پاکو دلوسیا و پاکو پنیا و همچنین قطعاتی از گروه جیپسی کینگز را اجرا کرد و از سال 1395 با اضافه شدن خواننده به گروه، قطعاتی به زبان اسپانیایی و در سبک جیپسی فلامنکو را روی صحنه برد.

وکیلی‌مقدم در مورد اجرای هفتم شهریور گروه کوچی در فرهنگسرای نیاوران گفت: سبک و سیاق کارها همان است، طبق روال گروه کوچی که البته در گذشته خیلی فلامنکوتر بود و آرام آرام بنا بر خواست مخاطب امروزی که فلامنکوی خالص کمتر مورد پسندش بود یک مقدار جیپسی فلامنکو شد، یعنی فلامنکوی پاپیولارتر یا مردمی‌تر.

او ادامه داد: بعدتر هم که یکسری قطعات تلفیقی انجام دادیم که همراهی گیتار بود با تار. قطعا یکسری از قطعات در هر اجرا عوض می‌شوند و تعدادی از آن‌ها را که برایمان مهم‌اند تکرار می‌کنیم.

سرپرست گروه کوچی در مورد قیمت بلیت این اجرا که بین 50 تا 60 هزار تومان و نسبت به نرخ اجراهای فرهنگسرای نیاوران اندکی کمتر است، گفت: قیمت بلیت ما بستگی به هزینه سالن دارد و امسال فرهنگسرای نیاوران افزایش قیمت چشمگیری نداشته است. به اضافه اینکه ما هم از همین مردمیم و وضعیت اقتصادی را درک می‌کنیم. در نتیجه با در نظر گرفتن افزایش قیمت کمی که نیاوران داشت و همین‌طور شرایط اقتصادی موجود تصمیم گرفتیم با این قیمت بلیت روی صحنه برویم.

او در مورد قیمت اجرا در فرهنگسرای نیاوران هم تصریح کرد: نیاوران نسبت به سال گذشته تنها 500 هزار تومان افزایش قیمت داشته است. اجرای وسط هفته در این فرهنگسرا برای هر سانس چهار میلیون و نیم است و آخر هفته یعنی پنجشنبه و جمعه پنج میلیون و نیم که این مبلغ سال گذشته چهار میلیون و پنج میلیون بود. یعنی از سال گذشته تا امسال تنها 500 هزار تومان افزایش پیدا کرد،  در صورتی که سال پیش از آن به یک باره از دو و نیم میلیون تومان به چهار میلیون رسید. همین افزایش اندک قیمت سالن محل اجرا در سال جاری به ما کمک ‌کرد که قیمت بلیت‌مان را افزایش ندهیم.

منبع: ایلنا

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید