برای بازی های جام ملت‌های آسیا؛

فدراسیون فوتبال باز هم دنبال گروه سرود!

0

موسیقی فارس– فدراسیون فوتبال ایران قصد دارد سرود جدیدی را برای تیم ملی فوتبال ایران برای بازی های جام ملت‌های آسیا آماده کند.

به گزارش موسیقی فارس، حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه سبب شد تا فدراسیون فوتبال ایران تصمیم به اجرای برنامه های فرهنگی بگیرد و برای تیم ملی سرود حماسی بسازد.

همکاری فدراسیون فوتبال با بنیاد فرهنگی هنری رودکی باعث ساخت چند قطعه موسیقی بی کلام و با کلام به آهنگسازی بابک زرین و تعدادی دیگر از هنرمندان، توسط ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی و با خوانندگی سالار عقیلی شد.

تجربه ای که اگر برای مردم ایران چندان جذاب نبود اما برای مسئولان فرهنگی فدراسیون لذت خاصی داشته است. مدیران فدراسیون قصد دارند این اقدام را برای رقابت های جام ملت های آسیا نیز تکرار کنند.

معاونت فرهنگی فدراسیون شعر مربوط به این سرود را نیز آماده کرده اند و می خواهند همین سرود را در همکاری با یکی از مراکز موسیقی کشور اجرا کنند. فدراسیون فوتبال در تلاش است تا اسپانسری هم برای این اقدام فرهنگی پیدا کند اما هنوز موفق به این تفاهم نشده است.

منبع: مهر

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید