برای هر دقیقه از وقت مخاطب، احترام قائلم

0

موسیقی فارس-خواننده قطعه موسیقی «شب یلدا» اعتقاد داشت: برای مخاطبی که حتی سه دقیقه از وقتش را در اختیار من خواننده می‌گذارد، احترام قائلم. پس سعی می‌کنم کاری باکیفیت تولید کنم که از آن لذت ببرد.

به گزارش موسیقی فارس، برخی قطعات موسیقی که ویژه برخی ایام عیدانه سال تولید شده‌اند، چه بسا بعد از گذشت مدت‌ها اما همچنان می‌توانند خوراک مناسبی برای مخاطبان، در فضای مجازی و حتی رسانه‌های دیداری و شنیداری باشند.

عیدی ملی و سنتی همانند «شب یلدا»، از قدیم‌الایام متوجه خانواده‌های ایرانی است و در همین ارتباط برخی خوانندگان سراغ این نوع موضوعات هم می‌روند تا دست فضای موسیقیایی کشور نیز خالی از این قطعات نباشد.

در همین راستا حامد محضرنیا خواننده قطعه موسیقی «شب یلدا» در گفتگو با خبرگزاری آنا درباره قطعه «شب یلدا» عنوان کرد: شخصا اعتقادی به کاربرد اصطلاحاتی مثل مناسبتی و ارزشی و اینها ندارم؛ چون برخی این کلمات را رایج می‌کنند تا ایجاد دودستگی کنند.

نماد عشق به واقع حضرت علی(ع) و حضرت زهرا (س) هستند

این خواننده جوان افزود: هرچیزی که آدمی به آن اعتقاد قلبی داشته باشد و آن را برای مخاطب دوست داشته باشد، قابلیت دارد که به شعر درآید و در قالب موسیقی سالم به مردم برسد. فرقی هم ندارد درباره یک رویداد ملی یا ورزشی باشد یا برای اعیاد ملی و مذهبی.

وی تأکید کرد: در دین و سنت ما هم چیزی به اسم ممنوعیت عشق نداریم همچنان که نماد عشق به واقع حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) هستند.

به این مخاطب موسیقی، باید کار باکیفیت تحویل داد

محضرنیا با بیان اینکه احترام به مخاطب باید در دستور کار ما باشد، گفت: برای منِ خواننده، مخاطبی که حتی به اندازه سه دقیقه‌ی زمان یک آهنگ، وقتش را برایم می‌گذارد واقعا مهم است. بنابراین باید نوعی موسیقی را در اختیارش بگذارم که باکیفیت باشد و از آن لذت ببرد.

وی درباره تولید قطعه «شب یلدا» خاطرنشان کرد: من این قطعه را سال ۹۳ برای یک ویژه‌برنامه تلویزیونی خواندم اما به سبب همزمانی این شب با ایام اربعین و اعلام اینکه شاد است، ترجیح دادند آن را پخش نکنند. بنابراین خودم نیز آن را نگه داشتم.

این خواننده ادامه داد: سال بعدش نیز بخاطر اینکه شب یلدا با روزهای ماه سفر همزمانی داشت، دوباره مانع پخش آن در فضای رسانه‎ای و مجازی شدم.

وی همچنین عنوان کرد: بنابراین سراغ پخش آن در ایام عزاداری نرفتم. برایم جالب بود وقتی هم که یک روز قبل از شب یلدا، آن را منتشر کردم یکباره این آهنگ فضای مجازی را پر کرد و مورد استقبال قرار گرفت.

محضرنیا در این رابطه گفت: من شخصا معتقدم اگر قطعه «شب یلدا» با توفیق همراه شد، بخاطر احترامی است که به امام حسین(ع) دارم و مانع از پخش در آن سال‌‎ها شدم. نتیجه‌اش را نیز در زمان انتشار آن دیدم که مورد استقبال قرار گرفت.


قطعه موسیقی «شب یلدا» از ساخته‌های حامد محضرنیاست که پیش از این، ویژه این مناسبت به تولید رسیده و از طریق فضای زیر قابل شنیدن است.

 

منبع: آنا

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید