آنچه خواننده پاپ را ممنوع کار کرد

حامد همایون از صداوسیما برای ممنوع تصویری اش تشکر کرد

0

موسیقی فارس- مازیار رضایی: حامد همایون ممنوع کار شد. این خبر کافی بود تا نظرات بسیاری را به سمت این خواننده جوان جلب کند.
در حالی این خبر در رسانه های موسیقی منتشر شد که مدیر روابط عمومی دفتر موسیقی خبر ممنوعیت فعالیت حامد همایون را تکذیب کرد.
در همین راستا وزارت ارشاد نیز با اعلام اینکه اگر پخش صدا و تصویر حامد همایون در صدا و سیما با ممنوعیتی روبرو شده است این موضوع به دفتر موسیقی وزارت فرهنگ ارتباطی ندارد.
سحرطاعتی با اعلام اینکه از نظر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این خواننده منعی برای کار ندارد، گفت: شد سازمان صدا و سیما در مواردی این‌چنینی همیشه مستقل از وزارت فرهنگ و ارشاد عمل کرده است.

طی روزهای اخیر، انتشار تصویری از یک ابلاغیه مکتوب درون سازمانی مربوط به دستور معاونت سیما به شبکه جام جم مبنی بر ممنوعیت انتشار تصویر و آثار حامد همایون تا اطلاع ثانوی، این شائبه را ایجاد کرده بود که مجوز رسمی فعالیت‌های این هنرمند از سوی دفتر موسیقی باطل شده است که با پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شد این خواننده از نظر وزارت فرهنگ ممنوعیتی برای فعالیت ندارد.
واکنش حامد همایون به حذف صدا و تصویرش در صداوسیما اما واکنشی متفاوت بود. وی با اعلام این مطلب طی یادداشتی نوشت: تشکر ویژه از صداوسیمای عزیز که تا به امروز بدون هیچ چشم‌داشتی، هر آنچه از دستمان برمی‌آمد را بدون هیچگونه چشمداشت مالی انجام دادید؛ ازحذف عادل فردوسی‌پور و چهره‌های محبوب این مردم تا ممنوع شدن صدا و تصویر من. روز به روز درحال پیشرفت هستید. تبریک ویژه من را بپذیرید.
حامد همایون که به تازگی در کشور آمریکا کنسرت برگزار کرده است، اعلام کرد اخیرا توسط سازمان صداوسیما ممنوع‌التصویر و ممنوع‌الصدا شده است.

محسن رجب‌پور (تهیه‌کننده حامد همایون) نیز در صفحه اینستاگرامش تصویری از متنی را منتشر کرده که در تابلو اعلانات شبکه جام جم نصب شده و خبر از ممنوع‌التصویری حامد همایون می‌دهد.
گفته می شود از دلایل این ممنوع کاری، معرفی اسطوره بازیگری ایران در دهه های 40 و 50 بهروز وثوقی و همچنین صحبت های وی بر مزار خانم هایده(خواننده زن ایران) در کشور آمریکا بوده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید